Tano AS
Score · regnskapsår 2025
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 151 av 308 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 941 av 1 997 · Helse og omsorg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tano AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 308 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 82,6 % (median 5,1 %) og egenkapitalandel −9,3 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 82,6 % | 5,1 % |
| Resultatmargin | 72,9 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 38,3 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | −9,3 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 197,7 % | 4,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Tano AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (308 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tano AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Tano AS har score 51 for 2025, rang 941 av 1 997 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 99 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 197,7 % mot median 4,9 %. Lønnsomhet: persentil 91 mot sammenlignbare, driftsmargin 82,6 % mot median 5,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −9,3 % mot median 39,3 %. Konsistens: persentil 25 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −9,3 % (median 39,3 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 197,7 % (median 4,9 %); likviditetsgrad 1 1,14 (median 1,42).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tano AS hadde en driftsmargin på 82,6 % og en egenkapitalandel på −9,3 % i 2025, og er nr. 941 av 1 997 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 198 % og egenkapitalandelen falt fra 25,8 % til −9,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 55 MNOK og 68 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 68 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 55 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −9,3 % (median 39,3 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 197,7 % (median 4,9 %); Likviditetsgrad 1 1,14 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 91 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 36 | vekt 15 % |
| Vekst | 99 | vekt 15 % |
| Konsistens | 25 | vekt 15 % |
Varighet: 53 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tano AS?
Driftsmarginen var 82,6 % i 2025, mot en median på 5,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 38,3 %.
Hvor solid er Tano AS?
Egenkapitalandelen var −9,3 % i 2025 (median 39,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Tano AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,14 i 2025 (median 1,42).
Hvordan står Tano AS i Helse og omsorg?
Tano AS er nr. 941 av 1 997 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 151 av 308. Omsetningen endret seg 197,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 826560452
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.221)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. januar 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Grannesarmen 23, 4044 HAFRSFJORD (SOLA)
- Kommune
- Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 65 | 44 | 51 | |
| Rang | 538 | 1 220 | 941 | |
| Driftsmargin | 91,0 % | 76,0 % | 82,6 % | |
| Totalrentabilitet | 37,0 % | 10,9 % | 38,3 % | |
| Egenkapitalandel | 64,3 % | 25,8 % | −9,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,75 | 2,55 | 1,14 | |
| Omsetningsvekst | – | −33,5 % | 197,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,1 MNOK | 4,0 MNOK | 12,0 MNOK |
| Driftsresultat | 5,5 MNOK | 3,1 MNOK | 9,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,1 MNOK | 2,5 MNOK | 8,8 MNOK |
| Årsresultat | 4,0 MNOK | 2,0 MNOK | 6,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,9 MNOK | 28,6 MNOK | 26,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,8 MNOK | 2,6 MNOK | 2,6 MNOK |
| Egenkapital | 9,6 MNOK | 7,4 MNOK | −2,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,6 MNOK | 7,3 MNOK | −2,4 MNOK |
| Sum gjeld | 5,3 MNOK | 21,3 MNOK | 28,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,4 MNOK | 1,0 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6973548.
Videre
Lignende selskaper
- Tannlegene i Myrabakken AS indeks 52, nr. 921 · sammenlign
- Tannlegekompaniet AS indeks 52, nr. 927 · sammenlign
- Norsk Arbeidshelse AS indeks 52, nr. 934 · sammenlign
- Nks Østbytunet AS indeks 51, nr. 940 · sammenlign
- Innovi AS indeks 51, nr. 943 · sammenlign