Knips AS
Score · regnskapsår 2024
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 206 av 501 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 012 av 2 304 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 27 og soliditet 72 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Knips AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 501 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −5,6 % (median 3,3 %) og egenkapitalandel 52,9 % (median 32,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | −5,6 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | −4,8 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | −6,9 % | 7,2 % |
| Egenkapitalandel | 52,9 % | 32,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,89 | 1,82 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,00 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 52,5 % | 9,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,59 MNOK | 1,63 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Knips AS det bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (501 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Knips AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Knips AS hadde en driftsmargin på −5,6 % og en egenkapitalandel på 52,9 % i 2024, og er nr. 1 012 av 2 304 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −63,4 % til −5,6 % og omsetningen økte med 53 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,8 % (median 3,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 27 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 72 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 84 | vekt 15 % |
| Konsistens | 17 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Knips AS?
Driftsmarginen var −5,6 % i 2024, mot en median på 3,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −6,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Knips AS?
Egenkapitalandelen var 52,9 % i 2024 (median 32,4 %). Gjeldsgraden var 0,89 (median 1,82).
Hvordan er likviditeten i Knips AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,00 i 2024 (median 1,30).
Hvordan står Knips AS i Informasjon og kommunikasjon?
Knips AS er nr. 1 012 av 2 304 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 206 av 501. Omsetningen endret seg 52,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 826571802
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 20. januar 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Dronningens gate 10, 1530 MOSS
- Kommune
- Moss rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 53 | 46 | |
| Rang | 1 310 | 1 012 | 1 408 | |
| Driftsmargin | −63,4 % | −5,6 % | 1,7 % | |
| Totalrentabilitet | −68,5 % | −6,9 % | 4,3 % | |
| Egenkapitalandel | 65,8 % | 52,9 % | 38,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,87 | 2,00 | 1,51 | |
| Omsetningsvekst | – | 52,5 % | 9,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,4 MNOK | 12,7 MNOK | 14,0 MNOK |
| Driftsresultat | −5,3 MNOK | −0,7 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −5,2 MNOK | −0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | −5,2 MNOK | −0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,6 MNOK | 8,1 MNOK | 7,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,4 MNOK | 7,7 MNOK | 6,6 MNOK |
| Egenkapital | 5,0 MNOK | 4,3 MNOK | 2,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | – |
| Sum gjeld | 2,6 MNOK | 3,8 MNOK | 4,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,6 MNOK | 3,8 MNOK | 4,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5990997.
Videre
Lignende selskaper
- Data Design AS indeks 53, nr. 1 005 · sammenlign
- Rocs AS indeks 53, nr. 1 006 · sammenlign
- Inventory Investment AS indeks 53, nr. 1 008 · sammenlign
- Epico AS indeks 53, nr. 1 025 · sammenlign
- Brocon Cash Management AS indeks 53, nr. 1 026 · sammenlign