Arez AS

Org.nr. 827026212 · Hyllestad · Stiftet 2021

Score · regnskapsår 2025

58av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 433 av 1 243 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 688 av 2 099 · Revisjon, regnskap og rådgivning

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 57 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Arez AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 1 243 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 17,2 % (median 9,6 %) og egenkapitalandel 54,3 % (median 44,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter9 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 17,2 % 9,6 % 64 %
Resultatmargin 17,9 % 10,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 33,1 % 17,1 % 73 %
Egenkapitalandel 54,3 % 44,8 % 59 %
Gjeldsgrad 0,84 1,05 56 %
Likviditetsgrad 1 1,25 1,69 31 %
Omsetningsvekst 4,8 % 5,3 % 49 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 58 gjør Arez AS det bedre enn 65 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 243 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Arez AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Arez AS har score 58 for 2025, rang 688 av 2 099 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 72 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 68 mot sammenlignbare, driftsmargin 17,2 % mot median 9,6 %.

Svakest: Likviditet: persentil 31 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,25 mot median 1,69.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Arez AS hadde en driftsmargin på 17,2 % og en egenkapitalandel på 54,3 % i 2025, og er nr. 688 av 2 099 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 35,7 % til 54,3 % og driftsmarginen steg fra 14,3 % til 17,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 14 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,2 MNOK 10,0 12 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,5 MNOK
minus netto gjeld −2,2 MNOK
8,0 14 MNOK
P/B Egenkapital: 2,7 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet68 vekt 30 %
Soliditet57 vekt 25 %
Likviditet31 vekt 15 %
Vekst49 vekt 15 %
Konsistens72 vekt 15 %

Varighet: 51 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Arez AS?

Driftsmarginen var 17,2 % i 2025, mot en median på 9,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 33,1 %.

Hvor solid er Arez AS?

Egenkapitalandelen var 54,3 % i 2025 (median 44,8 %). Gjeldsgraden var 0,84 (median 1,05).

Hvordan er likviditeten i Arez AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,25 i 2025 (median 1,69).

Hvordan står Arez AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?

Arez AS er nr. 688 av 2 099 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 433 av 1 243. Omsetningen endret seg 4,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
827026212
Org.form
AS
Sektor
Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
12. april 2021 5 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Leirvik 64, 6953 LEIRVIK I SOGN (HYLLESTAD)
Kommune
Hyllestad rang 11–23 av 25 i KOSTRA-gruppe 14
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
4
Største eier
32,0 % · tre største 95,0 %
Fordeling
selskaper 5 % · privatpersoner 95 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Eiere over 60 år
0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 50 år)
  • Chap AS · 5,0 %
  • 3 privatpersoner · 95,0 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Eraz AS (100 %)

Har eierandeler i: Eraz AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks355958
Rang1 549614688
Driftsmargin7,0 %14,3 %17,2 %
Totalrentabilitet11,9 %28,8 %33,1 %
Egenkapitalandel24,1 %35,7 %54,3 %
Likviditetsgrad 11,321,561,25
Omsetningsvekst–108,2 %4,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,0 MNOK8,3 MNOK8,7 MNOK
Driftsresultat0,3 MNOK1,2 MNOK1,5 MNOK
Resultat før skatt0,3 MNOK1,2 MNOK1,5 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat0,2 MNOK0,9 MNOK1,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler2,3 MNOK4,2 MNOK5,0 MNOK
Omløpsmidler2,3 MNOK4,2 MNOK2,9 MNOK
Egenkapital0,6 MNOK1,5 MNOK2,7 MNOK
Opptjent egenkapital0,5 MNOK1,4 MNOK2,6 MNOK
Sum gjeld1,8 MNOK2,7 MNOK2,3 MNOK
Kortsiktig gjeld1,8 MNOK2,7 MNOK2,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6540135.