Joinas AS
Score · regnskapsår 2025
82av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 20 av 1 042 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 38 av 2 178 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 87 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Joinas AS ligger 33 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 039 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,8 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 73,9 % (median 29,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 10,8 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 9,9 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | 48,7 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 73,9 % | 29,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 1,54 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,33 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 24,9 % | 6,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 82 gjør Joinas AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 042 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Joinas AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Joinas AS har score 82 for 2025, rang 38 av 2 178 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 87 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 73,9 % mot median 29,2 %. Konsistens: persentil 86 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Joinas AS hadde en driftsmargin på 10,8 % og en egenkapitalandel på 73,9 % i 2025, og er nr. 38 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 30,2 % til 73,9 % og driftsmarginen steg fra 4,5 % til 10,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 87 | vekt 25 % |
| Likviditet | 85 | vekt 15 % |
| Vekst | 71 | vekt 15 % |
| Konsistens | 86 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Joinas AS?
Driftsmarginen var 10,8 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 48,7 %.
Hvor solid er Joinas AS?
Egenkapitalandelen var 73,9 % i 2025 (median 29,2 %). Gjeldsgraden var 0,35 (median 1,54).
Hvordan er likviditeten i Joinas AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,33 i 2025 (median 1,30).
Hvordan står Joinas AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Joinas AS er nr. 38 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 20 av 1 042. Omsetningen endret seg 24,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 827049662
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 31. mars 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Lamo, Laberget 67, 4020 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 23. februar 2026
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300C69XQ7L90IW379 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Zukunftige Werte AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 44 | 47 | 82 | |
| Rang | 1 233 | 1 231 | 38 | |
| Driftsmargin | 6,8 % | 4,5 % | 10,8 % | |
| Totalrentabilitet | 28,1 % | 15,1 % | 48,7 % | |
| Egenkapitalandel | 15,3 % | 30,2 % | 73,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,76 | 0,72 | 3,33 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,8 % | 24,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,8 MNOK | 5,4 MNOK | 6,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 2,2 MNOK | 1,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,4 MNOK | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,8 MNOK | 1,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK | 1,1 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7236616.
Videre
Lignende selskaper
- BM Consulting AS indeks 83, nr. 35 · sammenlign
- SP Management AS indeks 83, nr. 36 · sammenlign
- Oslo Eiendomsdrift og Service AS indeks 82, nr. 40 · sammenlign
- Bmj AS indeks 82, nr. 41 · sammenlign
- Andrea Foss AS indeks 82, nr. 43 · sammenlign