Tuncomp AS
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 9,3 % |
| Resultatmargin | – | 9,6 % |
| Totalrentabilitet | 78,6 % | 19,1 % |
| Egenkapitalandel | 96,2 % | 35,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 1,66 |
| Likviditetsgrad 1 | 10,33 | 1,44 |
| Omsetningsvekst | – | 7,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Tuncomp AS hadde en egenkapitalandel på 96,2 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 701 MNOK og 2 997 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 2 997 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | ikke meningsfull |
| P/B | 4,1 | 701 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 31 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 14 % for størrelse (småbedriftspremie 1 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 82,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tuncomp AS?
Driftsmarginen var – i 2023, mot en median på 9,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 78,6 %.
Hvor solid er Tuncomp AS?
Egenkapitalandelen var 96,2 % i 2023 (median 35,3 %). Gjeldsgraden var 0,04 (median 1,66).
Hvordan er likviditeten i Tuncomp AS?
Likviditetsgrad 1 var 10,33 i 2023 (median 1,44).
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Tuncomp AS. Personer vises ikke med navn.
Tuncomp AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Tuncomp AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 827438782
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 26. april 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,39 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandland, 8484 RISØYHAMN (ANDØY)
- Kommune
- Andøy rang 36 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300RMO1ZK7TAJGO13 fornyes 16. august 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Bfn Invest AS (70 %)
Porteføljen: 8 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 59. 0 har negativ egenkapital, og 2 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Pfa Holding AS (3 %), Lns Holding AS (29 %), Fendr D9 AS (2 %), Rana Gruber AS (0 %), Nordic Semiconductor ASA (0 %), Grieg Seafood ASA (0 %), Kunnskapskammeret AS (6 %), Bonor Bolig AS (3 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 81 | |
| Rang | – | – | 74 | |
| Driftsmargin | – | – | 97,7 % | |
| Totalrentabilitet | 78,6 % | 4,1 % | 3,1 % | |
| Egenkapitalandel | 96,2 % | 97,0 % | 97,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 10,33 | 12,58 | 13,87 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | 7,3 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | −1,5 MNOK | 7,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 194,0 MNOK | 6,5 MNOK | 8,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,6 MNOK | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 193,4 MNOK | 6,5 MNOK | 7,7 MNOK |
| Finanskostnader | 8,0 MNOK | 4,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 257,0 MNOK | 257,4 MNOK | 263,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 100,7 MNOK | 97,3 MNOK | 103,8 MNOK |
| Egenkapital | 247,2 MNOK | 249,7 MNOK | 255,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 246,1 MNOK | 248,5 MNOK | 251,3 MNOK |
| Sum gjeld | 9,8 MNOK | 7,7 MNOK | 7,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,8 MNOK | 7,7 MNOK | 7,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5216669.