Elverum Auto AS
Konkurs registrert 4. november 2026 i Enhetsregisteret. Konkurser
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 63 MNOK | 92 MNOK |
| Driftsmargin | −2,6 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | −4,0 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | −7,7 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandel | −8,4 % | 30,2 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,51 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 20,8 % | 5,1 % |
| Omsetning per ansatt | 4,19 MNOK | 4,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Elverum Auto AS hadde en egenkapitalandel på −8,4 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 6,3 % til −8,4 % og omsetningen økte med 21 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 16,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,2 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −8,4 % (median 30,2 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,0 % (median 2,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,6 % (median 2,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Elverum Auto AS?
Driftsmarginen var −2,6 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −7,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Elverum Auto AS?
Egenkapitalandelen var −8,4 % i 2024 (median 30,2 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Elverum Auto AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,51 i 2024 (median 1,40).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 827501182
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 15 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 2. juli 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 6,60 MNOK
- Forretningsadresse
- Torolf Storsveens veg 12B, 2406 ELVERUM
- Kommune
- Elverum rang 25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 7. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Østli AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
Eieren: flertallseieren Østli AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Østli AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 0,9 % | −2,6 % | −5,8 % | |
| Totalrentabilitet | 4,1 % | −7,7 % | −42,6 % | |
| Egenkapitalandel | 6,3 % | −8,4 % | −24,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,98 | 1,51 | 0,96 | |
| Omsetningsvekst | – | 20,8 % | 66,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 52,1 MNOK | 62,9 MNOK | 104,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | −1,6 MNOK | −6,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −2,5 MNOK | −7,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −2,5 MNOK | −7,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,9 MNOK | 20,9 MNOK | 14,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,1 MNOK | 17,1 MNOK | 10,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | −1,8 MNOK | −3,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | −2,7 MNOK | −10,1 MNOK |
| Sum gjeld | 11,2 MNOK | 22,6 MNOK | 17,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,5 MNOK | 11,3 MNOK | 11,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5996423.