Norsub AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 176 av 1 989 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 294 av 3 920 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 98 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Norsub AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 988 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 83,2 % (median 5,1 %) og egenkapitalandel 49,7 % (median 41,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 83,2 % | 5,1 % |
| Resultatmargin | 83,1 % | 4,9 % |
| Totalrentabilitet | 77,9 % | 10,2 % |
| Egenkapitalandel | 49,7 % | 41,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,01 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,69 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 64,7 % | 5,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Norsub AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 989 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Norsub AS har score 75 for 2025, rang 294 av 3 920 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 98 mot sammenlignbare, driftsmargin 83,2 % mot median 5,1 %. Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 64,7 % mot median 5,2 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Norsub AS hadde en driftsmargin på 83,2 % og en egenkapitalandel på 49,7 % i 2025, og er nr. 294 av 3 920 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −32,6 % til 83,2 % og egenkapitalandelen steg fra −45,1 % til 49,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 11 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 98 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 72 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Norsub AS?
Driftsmarginen var 83,2 % i 2025, mot en median på 5,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 77,9 %.
Hvor solid er Norsub AS?
Egenkapitalandelen var 49,7 % i 2025 (median 41,7 %). Gjeldsgraden var 1,01 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Norsub AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,69 i 2025 (median 1,68).
Hvordan står Norsub AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Norsub AS er nr. 294 av 3 920 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 176 av 1 989. Omsetningen endret seg 64,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 827879622
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. september 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Oldernesveien 17, 5163 LAKSEVÅG (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 6. oktober 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 50 % · privatpersoner 50 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Econon Holding AS · 50,0 %
- 1 privatpersoner · 50,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 75 | |
| Rang | – | – | 294 | |
| Driftsmargin | 13,9 % | −32,6 % | 83,2 % | |
| Totalrentabilitet | 7,0 % | −57,1 % | 77,9 % | |
| Egenkapitalandel | 4,7 % | −45,1 % | 49,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 0,24 | 2,69 | |
| Omsetningsvekst | – | 54,6 % | 64,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 0,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 0,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6711850.
Videre
Lignende selskaper
- Zeptobit AS indeks 75, nr. 287 · sammenlign
- Søylen Bsk AS indeks 75, nr. 289 · sammenlign
- SH Oppmåling AS indeks 75, nr. 293 · sammenlign
- Lasse Evensen AS indeks 75, nr. 295 · sammenlign
- Borgvang Productions AS indeks 75, nr. 298 · sammenlign