Industriveien 67 AS
Score · regnskapsår 2025
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 456 av 5 669 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 561 av 7 274 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Industriveien 67 AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 668 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 76,4 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 73,1 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 76,4 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | 74,5 % | 23,6 % |
| Totalrentabilitet | 20,5 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 73,1 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,37 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,30 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 3,4 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Industriveien 67 AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 669 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Industriveien 67 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Industriveien 67 AS har score 71 for 2025, rang 561 av 7 274 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 85 mot sammenlignbare, driftsmargin 76,4 % mot median 48,2 %. Soliditet: persentil 82 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 73,1 % mot median 27,0 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Industriveien 67 AS hadde en driftsmargin på 76,4 % og en egenkapitalandel på 73,1 % i 2025, og er nr. 561 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 84,7 % til 76,4 % og egenkapitalandelen steg fra 60,9 % til 73,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 9 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 82 | vekt 25 % |
| Likviditet | 48 | vekt 15 % |
| Vekst | 52 | vekt 15 % |
| Konsistens | 69 | vekt 15 % |
Varighet: 74 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Industriveien 67 AS?
Driftsmarginen var 76,4 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,5 %.
Hvor solid er Industriveien 67 AS?
Egenkapitalandelen var 73,1 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 0,37 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Industriveien 67 AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,30 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står Industriveien 67 AS i Eiendom?
Industriveien 67 AS er nr. 561 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 456 av 5 669. Omsetningen endret seg 3,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 828451502
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 29. november 2021 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Falkenborgvegen 35C, 7044 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 80 | 71 | 71 | |
| Rang | 383 | 628 | 561 | |
| Driftsmargin | 82,5 % | 84,7 % | 76,4 % | |
| Totalrentabilitet | 19,6 % | 18,4 % | 20,5 % | |
| Egenkapitalandel | 73,5 % | 60,9 % | 73,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,13 | 1,30 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,8 % | 3,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,2 MNOK | 6,3 MNOK | 5,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,5 MNOK | 2,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Egenkapital | 3,8 MNOK | 3,8 MNOK | 3,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,8 MNOK | 3,8 MNOK | 3,8 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 2,5 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 2,3 MNOK | 1,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7230196.
Videre
Lignende selskaper
- ROSENBORGSGT. 1-3 AS indeks 71, nr. 558 · sammenlign
- Mjåvannsvegen 186 AS indeks 71, nr. 559 · sammenlign
- Contaxt AS indeks 71, nr. 560 · sammenlign
- Hellerudveien 1 Eiendom AS indeks 71, nr. 563 · sammenlign
- Tri Eiendom AS indeks 71, nr. 564 · sammenlign