Medpoint AS
Score · regnskapsår 2025
33av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 251 av 308 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 610 av 1 997 · Helse og omsorg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 4 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Medpoint AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 308 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,1 % (median 5,1 %) og egenkapitalandel 21,0 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | −7,1 % | 5,1 % |
| Resultatmargin | −7,1 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | −59,5 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 21,0 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,76 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 229,7 % | 4,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 33 gjør Medpoint AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (308 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Medpoint AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Medpoint AS har score 33 for 2025, rang 1 610 av 1 997 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 99 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 229,7 % mot median 4,9 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 4 mot sammenlignbare, driftsmargin −7,1 % mot median 5,1 %. Konsistens: persentil 20 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −7,1 % (median 5,2 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −7,1 % (median 5,1 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Medpoint AS hadde en driftsmargin på −7,1 % og en egenkapitalandel på 21,0 % i 2025, og er nr. 1 610 av 1 997 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 230 % og egenkapitalandelen falt fra 88,5 % til 21,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,1 % (median 5,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,1 % (median 5,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 4 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 29 | vekt 25 % |
| Likviditet | 46 | vekt 15 % |
| Vekst | 99 | vekt 15 % |
| Konsistens | 20 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Medpoint AS?
Driftsmarginen var −7,1 % i 2025, mot en median på 5,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −59,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Medpoint AS?
Egenkapitalandelen var 21,0 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 3,76 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i Medpoint AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,34 i 2025 (median 1,42).
Hvordan står Medpoint AS i Helse og omsorg?
Medpoint AS er nr. 1 610 av 1 997 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 251 av 308. Omsetningen endret seg 229,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 828486462
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. oktober 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Slemdalsveien 1, 0369 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 63 | 72 | 33 | |
| Rang | 581 | 249 | 1 610 | |
| Driftsmargin | 6,3 % | 18,2 % | −7,1 % | |
| Totalrentabilitet | 38,4 % | 50,9 % | −59,5 % | |
| Egenkapitalandel | 62,9 % | 88,5 % | 21,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,70 | 8,71 | 1,34 | |
| Omsetningsvekst | – | −40,8 % | 229,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,4 MNOK | 3,8 MNOK | 12,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | −0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | −0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | −0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 1,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6758306.
Videre
Lignende selskaper
- Emmasofia AS indeks 34, nr. 1 604 · sammenlign
- Clear Tannlegesenter AS indeks 34, nr. 1 605 · sammenlign
- De Brukerstyrte Hus AS indeks 33, nr. 1 613 · sammenlign
- Gjøvik Tannlegesenter AS indeks 33, nr. 1 618 · sammenlign
- Krapfoss Industrier AS indeks 33, nr. 1 625 · sammenlign