Writediary AS
Score · regnskapsår 2023
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 206 av 1 376 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 396 av 3 115 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 64 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Writediary AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 48 blant 1 375 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 29,4 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 57,3 % (median 39,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 29,4 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 28,9 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | 62,6 % | 6,3 % |
| Egenkapitalandel | 57,3 % | 39,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,74 | 1,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,24 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | – | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Writediary AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 376 selskaper) i 2023.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Writediary AS hadde en driftsmargin på 29,4 % og en egenkapitalandel på 57,3 % i 2023, og er nr. 396 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 3 MNOK |
| P/B | 2,6 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 88 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 64 | vekt 25 % |
| Likviditet | 69 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 74 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Writediary AS?
Driftsmarginen var 29,4 % i 2023, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 62,6 %.
Hvor solid er Writediary AS?
Egenkapitalandelen var 57,3 % i 2023 (median 39,8 %). Gjeldsgraden var 0,74 (median 1,14).
Hvordan er likviditeten i Writediary AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,24 i 2023 (median 1,51).
Hvordan står Writediary AS i Informasjon og kommunikasjon?
Writediary AS er nr. 396 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 206 av 1 376.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 828970232
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. februar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Salmsv M. Jantzens pl 2, 0252 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 7. april 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 75 | – | – | |
| Rang | 396 | – | – | |
| Driftsmargin | 29,4 % | 12,3 % | 1,6 % | |
| Totalrentabilitet | 62,6 % | 20,6 % | 2,6 % | |
| Egenkapitalandel | 57,3 % | 80,1 % | 81,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,24 | 4,92 | 5,43 | |
| Omsetningsvekst | – | −30,0 % | −16,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,3 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5057095.
Videre
Lignende selskaper
- Frivind AS indeks 75, nr. 395 · sammenlign
- Mellora AS indeks 75, nr. 397 · sammenlign
- Diaz Consulting AS indeks 75, nr. 398 · sammenlign
- Solidus AS indeks 75, nr. 400 · sammenlign
- IT Partner AS indeks 75, nr. 401 · sammenlign