Amdo AS
Score · regnskapsår 2023
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 57 av 463 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 338 av 2 236 · Helse og omsorg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 76 og soliditet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Amdo AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 463 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 22,4 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 59,7 % (median 39,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 22,4 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | 22,2 % | 3,8 % |
| Totalrentabilitet | 14,9 % | 7,2 % |
| Egenkapitalandel | 59,7 % | 39,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,48 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | – | 3,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Amdo AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (463 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Amdo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Amdo AS hadde en driftsmargin på 22,4 % og en egenkapitalandel på 59,7 % i 2023, og er nr. 338 av 2 236 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 19 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 17 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 19 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 76 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 70 | vekt 25 % |
| Likviditet | 76 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 81 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Amdo AS?
Driftsmarginen var 22,4 % i 2023, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,9 %.
Hvor solid er Amdo AS?
Egenkapitalandelen var 59,7 % i 2023 (median 39,0 %). Gjeldsgraden var 0,67 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Amdo AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,48 i 2023 (median 1,49).
Hvordan står Amdo AS i Helse og omsorg?
Amdo AS er nr. 338 av 2 236 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 57 av 463.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 828984802
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (87.992)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 9. mars 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Savalveien 1244, 2500 TYNSET
- Kommune
- Tynset rang 3–8 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Hektoen Holding AS (100 %)
Øverste eier: Hektoen Holding AS
- Hektoen Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 75 | 94 | 59 | |
| Rang | 338 | 1 | 707 | |
| Driftsmargin | 22,4 % | 33,4 % | 17,6 % | |
| Totalrentabilitet | 14,9 % | 59,0 % | 8,9 % | |
| Egenkapitalandel | 59,7 % | 86,4 % | 67,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,48 | 7,33 | 3,07 | |
| Omsetningsvekst | – | 293,4 % | −59,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,1 MNOK | 39,7 MNOK | 16,1 MNOK |
| Driftsresultat | 2,3 MNOK | 13,2 MNOK | 2,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,2 MNOK | 13,2 MNOK | 2,8 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | 10,3 MNOK | 2,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 15,2 MNOK | 22,4 MNOK | 32,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 15,2 MNOK | 22,4 MNOK | 32,0 MNOK |
| Egenkapital | 9,1 MNOK | 19,4 MNOK | 21,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,0 MNOK | 19,4 MNOK | 21,5 MNOK |
| Sum gjeld | 6,1 MNOK | 3,1 MNOK | 10,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,1 MNOK | 3,1 MNOK | 10,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4887105.
Videre
Lignende selskaper
- Nordpolen Industrier AS indeks 76, nr. 324 · sammenlign
- Kaston AS indeks 75, nr. 326 · sammenlign
- Fosen Vekst AS indeks 75, nr. 327 · sammenlign
- Veksttorget Service og Tjenester AS indeks 75, nr. 341 · sammenlign
- Deltagruppen AS indeks 75, nr. 346 · sammenlign