Reisa Bilsenter AS
Score · regnskapsår 2023
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 920 av 6 803 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 089 av 21 088 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 35 og soliditet 53 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Reisa Bilsenter AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 803 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,6 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 40,0 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 35 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 1,6 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 1,2 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 4,3 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 40,0 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,50 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,96 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 4,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,76 MNOK | 2,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Reisa Bilsenter AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 803 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Reisa Bilsenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Reisa Bilsenter AS hadde en driftsmargin på 1,6 % og en egenkapitalandel på 40,0 % i 2023, og er nr. 12 089 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 35 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 53 | vekt 25 % |
| Likviditet | 59 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Reisa Bilsenter AS?
Driftsmarginen var 1,6 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,3 %.
Hvor solid er Reisa Bilsenter AS?
Egenkapitalandelen var 40,0 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 1,50 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Reisa Bilsenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,96 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Reisa Bilsenter AS i Handel?
Reisa Bilsenter AS er nr. 12 089 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 920 av 6 803.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 829071002
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 20 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 6. desember 1979 46 år i drift
- Aksjekapital
- 1,65 MNOK
- Forretningsadresse
- Hovedvegen 45, 9152 SØRKJOSEN (NORDREISA)
- Kommune
- Nordreisa rang 7–18 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 894500HBW5FMTNZQ8B75 fornyes 2. juli 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Idar Peter Langstrand
- Styrets leder
- Kåre Alvin Pedersen
- Styremedlem
- Idar Peter Langstrand
- Varamedlem
- Rakel Elisabeth Løkvoll
- Revisor
- Cedra Norge AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 49 | 64 | |
| Rang | 12 089 | 11 475 | 5 203 | |
| Driftsmargin | 1,6 % | 1,8 % | 2,9 % | |
| Totalrentabilitet | 4,3 % | 5,3 % | 8,2 % | |
| Egenkapitalandel | 40,0 % | 52,4 % | 48,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,96 | 1,90 | 3,28 | |
| Omsetningsvekst | – | −12,0 % | 24,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 35,1 MNOK | 30,9 MNOK | 38,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,3 MNOK | 11,6 MNOK | 14,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,7 MNOK | 7,8 MNOK | 9,3 MNOK |
| Egenkapital | 5,7 MNOK | 6,1 MNOK | 6,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,6 MNOK | 2,9 MNOK | 3,6 MNOK |
| Sum gjeld | 8,6 MNOK | 5,5 MNOK | 7,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,0 MNOK | 4,1 MNOK | 2,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4670777.
Videre
Lignende selskaper
- Trøndelag Gass AS indeks 45, nr. 12 071 · sammenlign
- Gullsmed Stamnæss AS indeks 45, nr. 12 075 · sammenlign
- Zap AS indeks 45, nr. 12 080 · sammenlign
- Romnes Hamar AS indeks 45, nr. 12 090 · sammenlign
- Kanebogen Sko AS indeks 45, nr. 12 091 · sammenlign