Sanking AS
Score · regnskapsår 2025
26av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 373 av 5 821 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 278 av 7 839 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 33 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sanking AS ligger 23 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 820 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 44,0 % (median 46,9 %) og egenkapitalandel −1,2 % (median 26,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 44,0 % | 46,9 % |
| Resultatmargin | −14,3 % | 22,6 % |
| Totalrentabilitet | 2,2 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | −1,2 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,05 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 106,1 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 26 gjør Sanking AS det bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 821 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Sanking AS har score 26 for 2025, rang 7 278 av 7 839 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 91 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 106,1 % mot median 3,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −1,2 % mot median 26,7 %. Likviditet: persentil 5 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,05 mot median 1,40.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −1,2 % (median 26,7 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 20,4 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,05 (median 1,40).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −14,3 % (median 22,6 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Sanking AS hadde en driftsmargin på 44,0 % og en egenkapitalandel på −1,2 % i 2025, og er nr. 7 278 av 7 839 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 7,1 % til 44,0 % og omsetningen økte med 106 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −1,2 % (median 26,7 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 20,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,05 (median 1,40).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −14,3 % (median 22,6 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 106,1 % (median 3,0 %); Likviditetsgrad 1 0,05 (median 1,40).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 23,4 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 33 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 5 | vekt 15 % |
| Vekst | 91 | vekt 15 % |
| Konsistens | 9 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sanking AS?
Driftsmarginen var 44,0 % i 2025, mot en median på 46,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Sanking AS?
Egenkapitalandelen var −1,2 % i 2025 (median 26,7 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Sanking AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,05 i 2025 (median 1,40). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Sanking AS i Eiendom?
Sanking AS er nr. 7 278 av 7 839 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 373 av 5 821. Omsetningen endret seg 106,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 829846772
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 26. juli 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- C/O Henning Mæhle, Øykjabakken 1A, 4323 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Mæhle Holding AS · 50,0 %
- Eining Invest AS · 50,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Får AS (100 %), Inview Boligutleie AS (100 %)
Har eierandeler i: Inview Boligutleie AS (100 %), Får AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 26 | |
| Rang | – | – | 7 278 | |
| Driftsmargin | – | 7,1 % | 44,0 % | |
| Totalrentabilitet | −0,3 % | 0,4 % | 2,2 % | |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | −1,2 % | −1,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | 0,19 | 0,05 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 106,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 0,8 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,2 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 12,5 MNOK | 31,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK | −0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 12,7 MNOK | 31,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | – | 3,7 MNOK | 9,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7018736.
Videre
Lignende selskaper
- X-Tra Eiendomsutvikling AS indeks 26, nr. 7 275 · sammenlign
- Bruavegen Eiendom AS indeks 26, nr. 7 277 · sammenlign
- Kragerø Takst AS indeks 26, nr. 7 279 · sammenlign
- Mlt Invest AS indeks 26, nr. 7 282 · sammenlign
- Bjorhaug Industrieiendom AS indeks 26, nr. 7 283 · sammenlign