Brannpro AS
Score · regnskapsår 2025
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 013 av 12 870 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 270 av 20 336 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 38 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Brannpro AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 863 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,6 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 27,6 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 8,6 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 8,3 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 15,2 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 27,6 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,63 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 377,0 % | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Brannpro AS det bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 870 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Brannpro AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Brannpro AS har score 60 for 2025, rang 6 270 av 20 336 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 97 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 377,0 % mot median 6,0 %. Lønnsomhet: persentil 67 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,6 % mot median 3,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 38 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 27,6 % mot median 32,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Brannpro AS hadde en driftsmargin på 8,6 % og en egenkapitalandel på 27,6 % i 2025, og er nr. 6 270 av 20 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 377 % og egenkapitalandelen falt fra 96,0 % til 27,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 38 | vekt 25 % |
| Likviditet | 42 | vekt 15 % |
| Vekst | 97 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Brannpro AS?
Driftsmarginen var 8,6 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,2 %.
Hvor solid er Brannpro AS?
Egenkapitalandelen var 27,6 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 2,63 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Brannpro AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Brannpro AS i Bygg og anlegg?
Brannpro AS er nr. 6 270 av 20 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 013 av 12 870. Omsetningen endret seg 377,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 830182802
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.230)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. oktober 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Bjarne Erlingsøns gate 1A, 9404 HARSTAD
- Kommune
- Harstad rang 8–22 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 8. november 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 57 | – | 60 | |
| Rang | 7 278 | – | 6 270 | |
| Driftsmargin | 4,9 % | 4,3 % | 8,6 % | |
| Totalrentabilitet | 33,5 % | 9,7 % | 15,2 % | |
| Egenkapitalandel | 35,4 % | 96,0 % | 27,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,55 | 9,71 | 1,24 | |
| Omsetningsvekst | – | −87,3 % | 377,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,2 MNOK | 0,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6657884.
Videre
Lignende selskaper
- Solstad Mur AS indeks 60, nr. 6 269 · sammenlign
- Mm-Bygg AS indeks 60, nr. 6 271 · sammenlign
- LF Bygg AS indeks 60, nr. 6 272 · sammenlign
- Investa Utvikling AS indeks 60, nr. 6 273 · sammenlign
- Schjøll AS indeks 60, nr. 6 274 · sammenlign