Beone AS
Score · regnskapsår 2023
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 227 av 2 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 283 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Beone AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 2 184 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 57,6 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 4,2 % (median 39,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 57,6 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 57,6 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 82,4 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 4,2 % | 39,6 % |
| Gjeldsgrad | 22,71 | 1,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,99 | 1,57 |
| Omsetningsvekst | – | 0,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Beone AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 185 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Beone AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Beone AS hadde en driftsmargin på 57,6 % og en egenkapitalandel på 4,2 % i 2023, og er nr. 2 283 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 19 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 19 MNOK |
| P/B | 3,2 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 4,2 % (median 39,6 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,57).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 11 | vekt 25 % |
| Likviditet | 20 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 26 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Beone AS?
Driftsmarginen var 57,6 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 82,4 %.
Hvor solid er Beone AS?
Egenkapitalandelen var 4,2 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 22,71 (median 1,21).
Hvordan er likviditeten i Beone AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,99 i 2023 (median 1,57). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Beone AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Beone AS er nr. 2 283 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 227 av 2 185.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Beone AS. Personer vises ikke med navn.
Beone AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 1 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Underskudd
- 1 selskap: Beone AS
- Endret 2024–2025
- 2 selskaper kom inn i konsernet: House of Renewables Group AS, House of Renewables AS.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Beone AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 830453172
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. oktober 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Bregneveien 19C, 0875 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. desember 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: House of Renewables Group AS (67 %)
Har eierandeler i: Dvlp AS (30 %), House of Renewables Group AS (67 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 53 | – | |
| Rang | 2 283 | 1 849 | – | |
| Driftsmargin | 57,6 % | 47,3 % | −18,0 % | |
| Totalrentabilitet | 82,4 % | 28,0 % | −2,9 % | |
| Egenkapitalandel | 4,2 % | 16,8 % | 14,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,99 | 1,14 | 1,64 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,6 % | −78,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,0 MNOK | 4,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Driftsresultat | 2,3 MNOK | 2,0 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,3 MNOK | 1,9 MNOK | −0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,8 MNOK | 1,5 MNOK | −0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,8 MNOK | 7,2 MNOK | 5,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,7 MNOK | 1,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 2,7 MNOK | 6,0 MNOK | 4,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,7 MNOK | 1,3 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4651529.
Videre
Lignende selskaper
- Banevakt AS indeks 45, nr. 2 282 · sammenlign
- SIV. ING. Joachim Holm AS indeks 45, nr. 2 284 · sammenlign
- Brix Dekor AS indeks 45, nr. 2 285 · sammenlign
- Næring i Nord AS indeks 45, nr. 2 287 · sammenlign
- Salgia AS indeks 45, nr. 2 288 · sammenlign