Becohit AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 879 av 1 877 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 701 av 3 595 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 92 og soliditet 8 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Becohit AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 876 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 34,2 % (median 5,5 %) og egenkapitalandel 1,6 % (median 42,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 34,2 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 34,2 % | 5,3 % |
| Totalrentabilitet | 63,6 % | 10,5 % |
| Egenkapitalandel | 1,6 % | 42,7 % |
| Gjeldsgrad | 61,77 | 1,04 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,70 |
| Omsetningsvekst | 18,5 % | 4,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Becohit AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 877 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Becohit AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Becohit AS har score 52 for 2025, rang 1 701 av 3 595 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 92 mot sammenlignbare, driftsmargin 34,2 % mot median 5,5 %. Vekst: persentil 69 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 18,5 % mot median 4,9 %.
Svakest: Soliditet: persentil 8 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 1,6 % mot median 42,7 %. Likviditet: persentil 21 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,02 mot median 1,70.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 1,6 % (median 42,7 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Becohit AS hadde en driftsmargin på 34,2 % og en egenkapitalandel på 1,6 % i 2025, og er nr. 1 701 av 3 595 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 25,7 % til 34,2 % og omsetningen økte med 18 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 10 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,6 % (median 42,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 92 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 8 | vekt 25 % |
| Likviditet | 21 | vekt 15 % |
| Vekst | 69 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Becohit AS?
Driftsmarginen var 34,2 % i 2025, mot en median på 5,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 63,6 %.
Hvor solid er Becohit AS?
Egenkapitalandelen var 1,6 % i 2025 (median 42,7 %). Gjeldsgraden var 61,77 (median 1,04).
Hvordan er likviditeten i Becohit AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,02 i 2025 (median 1,70).
Hvordan står Becohit AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Becohit AS er nr. 1 701 av 3 595 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 879 av 1 877. Omsetningen endret seg 18,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 830461922
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 13. november 2022 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Bjørn Erling Herskedal, Lyngliveien 17, 7240 HITRA
- Kommune
- Hitra rang 2–9 av 9 i KOSTRA-gruppe 3
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 13. desember 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Beherske AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Beherske AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 48 | 52 | |
| Rang | 2 377 | 1 975 | 1 701 | |
| Driftsmargin | 19,5 % | 25,7 % | 34,2 % | |
| Totalrentabilitet | 44,5 % | 43,7 % | 63,6 % | |
| Egenkapitalandel | 3,1 % | 1,7 % | 1,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 1,02 | 1,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 26,9 % | 18,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,3 MNOK | 3,0 MNOK | 3,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK | 1,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,0 MNOK | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6438721.
Videre
Lignende selskaper
- Petronavit AS indeks 52, nr. 1 697 · sammenlign
- Vass PR AS indeks 52, nr. 1 698 · sammenlign
- Veterinærklinikken Nebb og Klør AS indeks 52, nr. 1 699 · sammenlign
- VI ER Oss AS indeks 52, nr. 1 702 · sammenlign
- Klotz Engineering AS indeks 52, nr. 1 706 · sammenlign