Straumr AS
Score · regnskapsår 2023
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 542 av 1 123 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 961 av 1 978 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 98 og soliditet 13 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Straumr AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 48 blant 1 123 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 80,1 % (median 5,2 %) og egenkapitalandel 5,8 % (median 40,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 80,1 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | 81,7 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | 88,7 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 5,8 % | 40,3 % |
| Gjeldsgrad | 16,22 | 1,13 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,54 |
| Omsetningsvekst | – | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør Straumr AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 123 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Straumr AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Straumr AS hadde en driftsmargin på 80,1 % og en egenkapitalandel på 5,8 % i 2023, og er nr. 961 av 1 978 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 18 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,8 % (median 40,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 98 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 13 | vekt 25 % |
| Likviditet | 28 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 33 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Straumr AS?
Driftsmarginen var 80,1 % i 2023, mot en median på 5,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 88,7 %.
Hvor solid er Straumr AS?
Egenkapitalandelen var 5,8 % i 2023 (median 40,3 %). Gjeldsgraden var 16,22 (median 1,13).
Hvordan er likviditeten i Straumr AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2023 (median 1,54).
Hvordan står Straumr AS i Informasjon og kommunikasjon?
Straumr AS er nr. 961 av 1 978 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 542 av 1 123.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 830858482
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 27. januar 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Orkdølavegen 12, 5515 HAUGESUND
- Kommune
- Haugesund rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 49 | 53 | 55 | |
| Rang | 961 | 893 | 791 | |
| Driftsmargin | 80,1 % | 49,6 % | 49,0 % | |
| Totalrentabilitet | 88,7 % | 35,8 % | 46,1 % | |
| Egenkapitalandel | 5,8 % | 3,5 % | 0,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,04 | 1,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 118,5 % | 89,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,5 MNOK | 5,5 MNOK | 10,4 MNOK |
| Driftsresultat | 2,0 MNOK | 2,7 MNOK | 5,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 2,9 MNOK | 5,3 MNOK |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 2,5 MNOK | 4,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,3 MNOK | 8,0 MNOK | 11,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,3 MNOK | 8,0 MNOK | 11,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 2,2 MNOK | 7,7 MNOK | 11,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,2 MNOK | 7,7 MNOK | 11,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4575689.
Videre
Lignende selskaper
- Fente IT AS indeks 49, nr. 954 · sammenlign
- Tria Regnskap AS indeks 49, nr. 955 · sammenlign
- 8-Bit Machinery AS indeks 49, nr. 956 · sammenlign
- Taftec AS indeks 49, nr. 957 · sammenlign
- Lucky View AS indeks 49, nr. 966 · sammenlign