Intercon AS
Score · regnskapsår 2023
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 268 av 10 539 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 578 av 21 067 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 49 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Intercon AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 530 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 7,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 39,0 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 7,6 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 7,8 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 24,8 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 39,0 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,56 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,49 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Intercon AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 539 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Intercon AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Intercon AS hadde en driftsmargin på 7,6 % og en egenkapitalandel på 39,0 % i 2023, og er nr. 8 578 av 21 067 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 49 | vekt 25 % |
| Likviditet | 40 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Intercon AS?
Driftsmarginen var 7,6 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,8 %.
Hvor solid er Intercon AS?
Egenkapitalandelen var 39,0 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 1,56 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Intercon AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,49 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står Intercon AS i Handel?
Intercon AS er nr. 8 578 av 21 067 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 268 av 10 539.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 831210672
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.180)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 26. oktober 1981 45 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Østre Berg 30, 7050 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. september 2012
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: 40 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 1 utgåtte eiere).
Har eierandeler i: Nobodys Perfect AS (33 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 56 | 9 | 62 | |
| Rang | 8 578 | 21 737 | 6 105 | |
| Driftsmargin | 7,6 % | −28,6 % | 23,3 % | |
| Totalrentabilitet | 24,8 % | −78,6 % | 101,0 % | |
| Egenkapitalandel | 39,0 % | −42,4 % | 38,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,49 | 0,66 | 1,55 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,7 % | 12,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4713521.
Videre
Lignende selskaper
- Filtex AS indeks 56, nr. 8 577 · sammenlign
- A Josefsens Eftf AS indeks 56, nr. 8 579 · sammenlign
- Anceka AS indeks 56, nr. 8 580 · sammenlign
- Fg-Tech AS indeks 56, nr. 8 587 · sammenlign
- Seagrams AS indeks 56, nr. 8 588 · sammenlign