Belmare AS

Org.nr. 831236892 · Holmestrand · Stiftet 2023 · 37 ansatte

Score · regnskapsår 2023

34av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 2 103 av 3 155 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 610 av 5 159 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Belmare AS ligger 14 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 48 blant 3 152 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 0,4 % (median 1,8 %) og egenkapitalandel 6,7 % (median 14,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK5 MNOK
Driftsmargin 0,4 % 1,8 % 43 %
Resultatmargin −0,2 % 1,3 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 1,4 % 5,2 % 42 %
Egenkapitalandel 6,7 % 14,3 % 42 %
Gjeldsgrad 13,87 2,08 13 %
Likviditetsgrad 1 0,46 1,00 17 %
Omsetningsvekst – 2,7 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,03 MNOK0,41 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 34 gjør Belmare AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 155 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Belmare AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Belmare AS hadde en driftsmargin på 0,4 % og en egenkapitalandel på 6,7 % i 2023, og er nr. 3 610 av 5 159 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 17,4 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK
minus netto gjeld 0,0 MNOK
15,5 0 MNOK 0 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 3,5 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,2 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,46 (median 1,00).

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,7 % (median 14,3 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,2 % (median 1,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet43 vekt 30 %
Soliditet27 vekt 25 %
Likviditet17 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens42 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Belmare AS?

Driftsmarginen var 0,4 % i 2023, mot en median på 1,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Belmare AS?

Egenkapitalandelen var 6,7 % i 2023 (median 14,3 %). Gjeldsgraden var 13,87 (median 2,08).

Hvordan er likviditeten i Belmare AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,46 i 2023 (median 1,00). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Belmare AS i Overnatting og servering?

Belmare AS er nr. 3 610 av 5 159 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 103 av 3 155.

Konsernstruktur · 2025

5 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Italian House Invest Eood (utenlandsk selskap) eier 100 % av aksjene i Milmil Invest AS.

Milmil Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Overnatting og servering (2 selskaper) 2 av 5 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
54 i alt. Holmestrand 37, Tønsberg 17 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Negativ egenkapital
1 selskap: Belmare AS
Underskudd
2 selskaper: Bella Vista Revetal AS, Belmare AS
Endret 2024–2025
4 selskaper kom inn i konsernet: Belmare AS, Bella Vista Holmestrand AS, Bella Vista Revetal AS, Bella Vista Drøbak AS.

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
831236892
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
37 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
1. februar 2023 3 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Weidemanns gate 13, 3080 HOLMESTRAND
Kommune
Holmestrand rang 7–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 24. april 2023
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Holmestrand. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Milmil Invest AS (100 %)
Øverste eier: ITALIAN HOUSE INVEST EOOD

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks34667
Rang3 6101 1455 933
Driftsmargin0,4 %7,0 %−16,3 %
Totalrentabilitet1,4 %28,1 %−159,0 %
Egenkapitalandel6,7 %28,6 %−86,9 %
Likviditetsgrad 10,461,200,06
Omsetningsvekst–21,1 %−7,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,3 MNOK1,5 MNOK1,4 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,1 MNOK−0,2 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,1 MNOK−0,2 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,1 MNOK−0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,4 MNOK0,4 MNOK0,1 MNOK
Omløpsmidler0,2 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK0,1 MNOK−0,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,1 MNOK−0,2 MNOK
Sum gjeld0,4 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5410545.