Vicama AS
Score · regnskapsår 2025
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 398 av 1 042 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 855 av 2 178 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 19 og soliditet 58 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vicama AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 039 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −514,5 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 42,5 % (median 29,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −514,5 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | −2 604,1 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,2 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 42,5 % | 29,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,35 | 1,54 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,38 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 3 697,8 % | 6,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Vicama AS det bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 042 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Vicama AS har score 56 for 2025, rang 855 av 2 178 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 99 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 3 697,8 % mot median 6,6 %. Likviditet: persentil 75 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,38 mot median 1,30.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 19 mot sammenlignbare, driftsmargin −514,5 % mot median 4,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2 604,1 % (median 3,2 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −514,5 % (median 4,2 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Vicama AS hadde en driftsmargin på −514,5 % og en egenkapitalandel på 42,5 % i 2025, og er nr. 855 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −71 073,3 % til −514,5 % og omsetningen økte med 3 698 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 670 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 670 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2 604,1 % (median 3,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −514,5 % (median 4,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 10,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 19 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 58 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | 99 | vekt 15 % |
| Konsistens | 65 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vicama AS?
Driftsmarginen var −514,5 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Vicama AS?
Egenkapitalandelen var 42,5 % i 2025 (median 29,2 %). Gjeldsgraden var 1,35 (median 1,54).
Hvordan er likviditeten i Vicama AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,38 i 2025 (median 1,30).
Hvordan står Vicama AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Vicama AS er nr. 855 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 398 av 1 042. Omsetningen endret seg 3 697,8 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
64 av 100
Rang 6 av 21 konsern i Forretningsmessig tjenesteyting. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 77 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- −7 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 152 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 2 547 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 1 677 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | −9,5 % | −514,5 % |
| Totalrentabilitet | 13,1 % | 3,2 % |
| Egenkapitalandel | 65,8 % | 42,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,08 | 2,38 |
| Omsetningsvekst | 33,8 % | 3 697,8 % |
Konsernindeks tidligere år: 2024: 76 (2 av 14).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 831982942
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (80.010)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. august 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Tjuvholmen allé 1, 0252 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900IAGVVIH1K6FS94 fornyes 9. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 56 | |
| Rang | – | – | 855 | |
| Driftsmargin | – | −71 073,3 % | −514,5 % | |
| Totalrentabilitet | 26,6 % | 126,8 % | 3,2 % | |
| Egenkapitalandel | 21,3 % | 45,8 % | 42,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 1,90 | 2,38 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 3 697,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 0,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Driftsresultat | −8,4 MNOK | −32,0 MNOK | −8,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 539,9 MNOK | 1 995,0 MNOK | −44,5 MNOK |
| Årsresultat | 539,9 MNOK | 1 995,0 MNOK | −44,5 MNOK |
| Finanskostnader | 108,0 MNOK | 130,9 MNOK | 94,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 2 438,7 MNOK | 1 676,6 MNOK | 1 575,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1 440,1 MNOK | 801,1 MNOK | 858,8 MNOK |
| Egenkapital | 519,4 MNOK | 767,3 MNOK | 669,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 519,4 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum gjeld | 1 919,3 MNOK | 909,3 MNOK | 905,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1 565,2 MNOK | 421,7 MNOK | 360,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6952408.
Videre
Lignende selskaper
- Botnhamn Vekst AS indeks 56, nr. 847 · sammenlign
- Otta Lift AS indeks 56, nr. 848 · sammenlign
- Viking R AS indeks 56, nr. 852 · sammenlign
- HS Kran AS indeks 56, nr. 853 · sammenlign
- Asinor Konsulent AS indeks 56, nr. 858 · sammenlign