Frefa AS
Score · regnskapsår 2025
34av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 979 av 1 318 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 145 av 2 791 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Frefa AS ligger 15 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 315 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,7 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 22,2 % (median 27,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −0,7 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | −1,4 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | −0,1 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 22,2 % | 27,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,50 | 1,64 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,54 | 1,27 |
| Omsetningsvekst | −11,3 % | 7,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 34 gjør Frefa AS det bedre enn 26 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 318 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Frefa AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Frefa AS har score 34 for 2025, rang 2 145 av 2 791 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 61 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,54 mot median 1,27.
Svakest: Vekst: persentil 21 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −11,3 % mot median 7,4 %. Lønnsomhet: persentil 29 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,7 % mot median 3,4 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −1,4 % (median 2,9 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Frefa AS hadde en driftsmargin på −0,7 % og en egenkapitalandel på 22,2 % i 2025, og er nr. 2 145 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 53,8 % til 22,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,4 % (median 2,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 29 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 61 | vekt 15 % |
| Vekst | 21 | vekt 15 % |
| Konsistens | 29 | vekt 15 % |
Varighet: 53 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Frefa AS?
Driftsmarginen var −0,7 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Frefa AS?
Egenkapitalandelen var 22,2 % i 2025 (median 27,7 %). Gjeldsgraden var 3,50 (median 1,64).
Hvordan er likviditeten i Frefa AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,54 i 2025 (median 1,27).
Hvordan står Frefa AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Frefa AS er nr. 2 145 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 979 av 1 318. Omsetningen endret seg −11,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 832006432
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.220)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. juni 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Tuesgate 19, 1657 TORP (FREDRIKSTAD)
- Kommune
- Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 26. september 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4
- Største eier
- 25,0 % · tre største 75,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 55 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Ørebekk Holding AS (50 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 72 | 34 | |
| Rang | – | 333 | 2 145 | |
| Driftsmargin | 68,7 % | 5,8 % | −0,7 % | |
| Totalrentabilitet | 80,9 % | 27,9 % | −0,1 % | |
| Egenkapitalandel | 71,9 % | 53,8 % | 22,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,25 | 1,60 | 1,54 | |
| Omsetningsvekst | – | 761,0 % | −11,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,3 MNOK | 3,0 MNOK | 2,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6498119.
Videre
Lignende selskaper
- Limousine Partner Oslo AS indeks 34, nr. 2 141 · sammenlign
- Husmorvikarene AS indeks 34, nr. 2 144 · sammenlign
- Northern Light Dog Adventure AS indeks 34, nr. 2 146 · sammenlign
- Renholdsfirmaet AS indeks 34, nr. 2 148 · sammenlign
- MALLORCATOUR.NO AS indeks 34, nr. 2 150 · sammenlign