Tank og Trailervask AS

Org.nr. 832031232 · Porsgrunn · Stiftet 1982 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2025

34av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 369 av 466 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 454 av 1 867 · Forretningsmessig tjenesteyting

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Tank og Trailervask AS ligger 16 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 466 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,3 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 27,2 % (median 20,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter10 MNOK21 MNOK
Driftsmargin −0,3 % 4,0 % 21 %
Resultatmargin −2,1 % 4,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −0,3 % 10,1 % 18 %
Egenkapitalandel 27,2 % 20,2 % 58 %
Gjeldsgrad 2,68 3,15 54 %
Likviditetsgrad 1 0,56 1,19 6 %
Omsetningsvekst 2,8 % 6,5 % 41 %
Omsetning per ansatt1,74 MNOK0,69 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 34 gjør Tank og Trailervask AS det bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (466 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Tank og Trailervask AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Tank og Trailervask AS har score 34 for 2025, rang 1 454 av 1 867 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 56 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 27,2 % mot median 20,2 %.

Svakest: Likviditet: persentil 6 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,56 mot median 1,19. Lønnsomhet: persentil 20 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,3 % mot median 4,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Tank og Trailervask AS hadde en driftsmargin på −0,3 % og en egenkapitalandel på 27,2 % i 2025, og er nr. 1 454 av 1 867 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 8,1 % til −0,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,3 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,7 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,56 (median 1,19).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,1 % (median 4,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,3 % (median 4,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet20 vekt 30 %
Soliditet56 vekt 25 %
Likviditet6 vekt 15 %
Vekst41 vekt 15 %
Konsistens47 vekt 15 %

Varighet: 46 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Tank og Trailervask AS?

Driftsmarginen var −0,3 % i 2025, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Tank og Trailervask AS?

Egenkapitalandelen var 27,2 % i 2025 (median 20,2 %). Gjeldsgraden var 2,68 (median 3,15).

Hvordan er likviditeten i Tank og Trailervask AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,56 i 2025 (median 1,19). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Tank og Trailervask AS i Forretningsmessig tjenesteyting?

Tank og Trailervask AS er nr. 1 454 av 1 867 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 369 av 466. Omsetningen endret seg 2,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
832031232
Org.form
AS
Sektor
Forretningsmessig tjenesteyting (81.230)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
6 registrert 10. april 2023
Stiftet
27. mai 1982 44 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Industrivegen 5, 3940 PORSGRUNN
Kommune
Porsgrunn rang 5–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Terje Grønaasen
Styrets leder
Terje Grønaasen
Varamedlem
Ole Kristian Solum
Revisor
BDO AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks465734
Rang1 0097011 454
Driftsmargin11,8 %8,1 %−0,3 %
Totalrentabilitet14,7 %12,6 %−0,3 %
Egenkapitalandel22,4 %29,8 %27,2 %
Likviditetsgrad 10,710,790,56
Omsetningsvekst–18,9 %2,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter8,5 MNOK10,1 MNOK10,4 MNOK
Driftsresultat1,0 MNOK0,8 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,7 MNOK0,6 MNOK−0,2 MNOK
Årsresultat0,6 MNOK0,4 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader0,3 MNOK0,3 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler6,9 MNOK6,6 MNOK6,2 MNOK
Omløpsmidler2,4 MNOK2,6 MNOK1,4 MNOK
Egenkapital1,5 MNOK2,0 MNOK1,7 MNOK
Opptjent egenkapital1,4 MNOK1,9 MNOK1,6 MNOK
Sum gjeld5,3 MNOK4,7 MNOK4,5 MNOK
Kortsiktig gjeld3,5 MNOK3,2 MNOK2,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7008896.