Xceed AS
Score · regnskapsår 2025
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 132 av 1 413 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 220 av 2 455 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Xceed AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 30,6 % (median 8,9 %) og egenkapitalandel 53,1 % (median 42,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 30,6 % | 8,9 % |
| Resultatmargin | 30,8 % | 9,6 % |
| Totalrentabilitet | 59,2 % | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 53,1 % | 42,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,88 | 1,16 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,75 | 1,64 |
| Omsetningsvekst | 143,6 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,68 MNOK | 0,84 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Xceed AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 413 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Xceed AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Xceed AS har score 73 for 2025, rang 220 av 2 455 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 94 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 143,6 % mot median 6,0 %. Lønnsomhet: persentil 85 mot sammenlignbare, driftsmargin 30,6 % mot median 8,9 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 16,5 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +15,9, bransjen −0,6 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Xceed AS med 15,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 16,5 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Xceed AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14,7 % | 9,4 % | +90,7 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | +90,8 prosentpoeng |
| 2025 | 30,6 % | 8,9 % | +15,9 prosentpoeng | −0,6 prosentpoeng | +16,5 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Xceed AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til Xceed AS økte 15,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −76,1 % | 14,7 % | 30,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Xceed AS økte 15,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −76,1 % | 14,7 % | 30,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Xceed AS økte 15,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −76,1 % | 14,7 % | 30,6 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Xceed AS økte 15,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −76,1 % | 14,7 % | 30,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Xceed AS økte 15,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −76,1 % | 14,7 % | 30,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til Xceed AS økte 15,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −76,1 % | 14,7 % | 30,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Xceed AS hadde en driftsmargin på 30,6 % og en egenkapitalandel på 53,1 % i 2025, og er nr. 220 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 144 % og driftsmarginen steg fra 14,7 % til 30,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 6 MNOK |
| P/B | 4,1 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 59 | vekt 25 % |
| Likviditet | 74 | vekt 15 % |
| Vekst | 94 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 66 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Xceed AS?
Driftsmarginen var 30,6 % i 2025, mot en median på 8,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 59,2 %.
Hvor solid er Xceed AS?
Egenkapitalandelen var 53,1 % i 2025 (median 42,1 %). Gjeldsgraden var 0,88 (median 1,16).
Hvordan er likviditeten i Xceed AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,75 i 2025 (median 1,64).
Hvordan står Xceed AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Xceed AS er nr. 220 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 132 av 1 413. Omsetningen endret seg 143,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 832045012
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. mai 2026
- Stiftet
- 25. august 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Risavika Havnering 14, 4056 TANANGER (SOLA)
- Kommune
- Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 8. september 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 40,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Nemco AS · 40,0 %
- Vri Åtte AS · 40,0 %
- Ivarjord AS · 20,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 60 | 73 | |
| Rang | – | 692 | 220 | |
| Driftsmargin | −76,1 % | 14,7 % | 30,6 % | |
| Totalrentabilitet | −24,2 % | 30,3 % | 59,2 % | |
| Egenkapitalandel | −9,2 % | 25,9 % | 53,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,27 | 2,13 | 2,75 | |
| Omsetningsvekst | – | 1 790,8 % | 143,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,1 MNOK | 2,2 MNOK | 5,5 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 1,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 1,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 1,1 MNOK | 2,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 1,1 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK | 1,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6600369.
Videre
Lignende selskaper
- Project Management Consulting AS indeks 73, nr. 215 · sammenlign
- Gisle Helland AS indeks 73, nr. 218 · sammenlign
- Folkvang AS indeks 73, nr. 221 · sammenlign
- Reiduns Regnskapsservice AS indeks 73, nr. 223 · sammenlign
- Alfer AS indeks 73, nr. 224 · sammenlign