Devkom AS
Score · regnskapsår 2024
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 554 av 1 214 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 339 av 2 907 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 90 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Devkom AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 214 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 37,8 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 19,3 % (median 40,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 37,8 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 37,9 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 70,5 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 19,3 % | 40,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,18 | 1,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | – | 7,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Devkom AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 214 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Devkom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Devkom AS hadde en driftsmargin på 37,8 % og en egenkapitalandel på 19,3 % i 2024, og er nr. 1 339 av 2 907 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 86,8 % til 19,3 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 9 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 90 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 39 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 29 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Devkom AS?
Driftsmarginen var 37,8 % i 2024, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 70,5 %.
Hvor solid er Devkom AS?
Egenkapitalandelen var 19,3 % i 2024 (median 40,1 %). Gjeldsgraden var 4,18 (median 1,08).
Hvordan er likviditeten i Devkom AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2024 (median 1,55).
Hvordan står Devkom AS i Informasjon og kommunikasjon?
Devkom AS er nr. 1 339 av 2 907 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 554 av 1 214.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 832481432
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. oktober 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Henrik Ibsens gate 14D, 4021 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. november 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 52 | 63 | |
| Rang | – | 1 339 | 618 | |
| Driftsmargin | – | 37,8 % | 34,7 % | |
| Totalrentabilitet | −141,1 % | 70,5 % | 65,0 % | |
| Egenkapitalandel | 86,8 % | 19,3 % | 49,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 7,56 | 1,24 | 1,59 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 12,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 2,5 MNOK | 2,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 1,4 MNOK | 1,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5566787.
Videre
Lignende selskaper
- Inova IT AS indeks 52, nr. 1 335 · sammenlign
- Skipr AS indeks 52, nr. 1 341 · sammenlign
- Raskenlund AS indeks 52, nr. 1 343 · sammenlign
- Kbb Medic AS indeks 52, nr. 1 344 · sammenlign
- DataRojahn AS indeks 52, nr. 1 345 · sammenlign