Flaen Treindustrier AS

Org.nr. 832541052 · Hurdal · Stiftet 2023 · 26 ansatte

Score · regnskapsår 2025

23av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 468 av 522 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 162 av 2 392 · Industri

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 10 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Flaen Treindustrier AS ligger 29 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 52 blant 522 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −11,2 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 10,8 % (median 40,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter34 MNOK21 MNOK
Driftsmargin −11,2 % 4,6 % 7 %
Resultatmargin −14,7 % 4,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −12,9 % 9,9 % 10 %
Egenkapitalandel 10,8 % 40,8 % 13 %
Gjeldsgrad 8,30 1,35 8 %
Likviditetsgrad 1 0,65 1,67 5 %
Omsetningsvekst 25,8 % 5,9 % 84 %
Omsetning per ansatt1,31 MNOK1,65 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 23 gjør Flaen Treindustrier AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (522 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Flaen Treindustrier AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Flaen Treindustrier AS har score 23 for 2025, rang 2 162 av 2 392 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 84 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 25,8 % mot median 5,9 %.

Svakest: Likviditet: persentil 5 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,65 mot median 1,67. Lønnsomhet: persentil 8 mot sammenlignbare, driftsmargin −11,2 % mot median 4,6 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Flaen Treindustrier AS hadde en driftsmargin på −11,2 % og en egenkapitalandel på 10,8 % i 2025, og er nr. 2 162 av 2 392 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 34,5 % til 10,8 % og driftsmarginen steg fra −17,8 % til −11,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −5,0 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −3,8 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 3,2 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,65 (median 1,67).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −14,7 % (median 4,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −11,2 % (median 4,6 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 25,8 % (median 5,9 %); Likviditetsgrad 1 0,65 (median 1,67).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet8 vekt 30 %
Soliditet10 vekt 25 %
Likviditet5 vekt 15 %
Vekst84 vekt 15 %
Konsistens29 vekt 15 %

Varighet: 30 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Flaen Treindustrier AS?

Driftsmarginen var −11,2 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Flaen Treindustrier AS?

Egenkapitalandelen var 10,8 % i 2025 (median 40,8 %). Gjeldsgraden var 8,30 (median 1,35).

Hvordan er likviditeten i Flaen Treindustrier AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,65 i 2025 (median 1,67). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Flaen Treindustrier AS i Industri?

Flaen Treindustrier AS er nr. 2 162 av 2 392 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 468 av 522. Omsetningen endret seg 25,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
832541052
Org.form
AS
Sektor
Industri (16.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
26 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
8. november 2023 2 år i drift
Aksjekapital
5,00 MNOK
Forretningsadresse
Høversjøvegen 51, 2090 HURDAL
Kommune
Hurdal rang 6–35 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–3723
Rang–1 7812 162
Driftsmargin–−17,8 %−11,2 %
Totalrentabilitet−0,1 %−20,3 %−12,9 %
Egenkapitalandel0,9 %34,5 %10,8 %
Likviditetsgrad 1177,373,950,65
Omsetningsvekst––25,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter–27,1 MNOK34,1 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK−4,8 MNOK−3,8 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK−6,6 MNOK−5,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK−6,6 MNOK−5,0 MNOK
Finanskostnader–1,8 MNOK1,2 MNOK
Sum eiendeler9,1 MNOK23,8 MNOK29,6 MNOK
Omløpsmidler3,1 MNOK5,4 MNOK5,8 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK8,2 MNOK3,2 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK−6,6 MNOK−11,6 MNOK
Sum gjeld9,0 MNOK15,6 MNOK26,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,0 MNOK1,4 MNOK8,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7221204.