Nematech AS
Score · regnskapsår 2024
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 029 av 1 579 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 785 av 2 675 · Annen tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Nematech AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 579 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,1 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 25,4 % (median 29,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 1,1 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 9,0 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 25,4 % | 29,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,94 | 1,61 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,36 |
| Omsetningsvekst | – | 4,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Nematech AS det bedre enn 35 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 579 selskaper) i 2024.
Score 2024–2025
- Nematech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Nematech AS hadde en driftsmargin på 1,1 % og en egenkapitalandel på 25,4 % i 2024, og er nr. 1 785 av 2 675 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 19,2 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 15,1 | 0 MNOK |
| P/B | 2,4 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 43 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 39 | vekt 25 % |
| Likviditet | 49 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 34 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nematech AS?
Driftsmarginen var 1,1 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,0 %.
Hvor solid er Nematech AS?
Egenkapitalandelen var 25,4 % i 2024 (median 29,2 %). Gjeldsgraden var 2,94 (median 1,61).
Hvordan er likviditeten i Nematech AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,34 i 2024 (median 1,36).
Hvordan står Nematech AS i Annen tjenesteyting?
Nematech AS er nr. 1 785 av 2 675 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 029 av 1 579.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 832823732
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 5. januar 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Museumsgata 6, 3210 SANDEFJORD
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. januar 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 24 | |
| Rang | 1 785 | 2 437 | |
| Driftsmargin | 1,1 % | −1,7 % | |
| Totalrentabilitet | 9,0 % | −14,8 % | |
| Egenkapitalandel | 25,4 % | −166,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 0,85 | |
| Omsetningsvekst | – | 33,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5662349.
Videre
Lignende selskaper
- Mobilmarked AS indeks 41, nr. 1 780 · sammenlign
- OT Service AS indeks 41, nr. 1 781 · sammenlign
- Zikk Zakk Hårstudio AS indeks 41, nr. 1 782 · sammenlign
- Bilmix AS indeks 41, nr. 1 783 · sammenlign
- Chilli Frisører AS indeks 41, nr. 1 787 · sammenlign