Mattehelten AS
Score · regnskapsår 2025
89av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 av 577 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 av 1 357 · Undervisning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 94 og soliditet 87 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Mattehelten AS ligger 40 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 577 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 25,7 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 73,5 % (median 31,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 25,7 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 25,6 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 59,0 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 73,5 % | 31,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 1,48 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,78 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 191,3 % | 4,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,23 MNOK | 0,40 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 89 gjør Mattehelten AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (577 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Mattehelten AS har score 89 for 2025, rang 11 av 1 357 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 96 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 191,3 % mot median 4,5 %. Lønnsomhet: persentil 94 mot sammenlignbare, driftsmargin 25,7 % mot median 3,0 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Mattehelten AS hadde en driftsmargin på 25,7 % og en egenkapitalandel på 73,5 % i 2025, og er nr. 11 av 1 357 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 191 % og driftsmarginen falt fra 37,9 % til 25,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 25,7 % (median 3,0 %); Egenkapitalandel 73,5 % (median 31,4 %); Likviditetsgrad 1 3,78 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 94 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 87 | vekt 25 % |
| Likviditet | 90 | vekt 15 % |
| Vekst | 96 | vekt 15 % |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mattehelten AS?
Driftsmarginen var 25,7 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 59,0 %.
Hvor solid er Mattehelten AS?
Egenkapitalandelen var 73,5 % i 2025 (median 31,4 %). Gjeldsgraden var 0,36 (median 1,48).
Hvordan er likviditeten i Mattehelten AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,78 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Mattehelten AS i Undervisning?
Mattehelten AS er nr. 11 av 1 357 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 av 577. Omsetningen endret seg 191,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 833001892
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.594)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 9. januar 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Markens gate 8, 4611 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 13. februar 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.mattehelten.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | – | 89 | |
| Rang | – | 11 | |
| Driftsmargin | 37,9 % | 25,7 % | |
| Totalrentabilitet | 78,7 % | 59,0 % | |
| Egenkapitalandel | 72,6 % | 73,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,65 | 3,78 | |
| Omsetningsvekst | – | 191,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,5 MNOK | 1,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6611703.
Videre
Lignende selskaper
- H2B - Headheartbody AS indeks 91, nr. 5 · sammenlign
- Stangeland Trafikkskole AS indeks 88, nr. 15 · sammenlign
- Arbeidsmiljøspesialistene AS indeks 87, nr. 16 · sammenlign
- Sternuus AS indeks 87, nr. 17 · sammenlign
- Isogaisa Siida AS indeks 87, nr. 18 · sammenlign