Vinterdrift AS
Score · regnskapsår 2025
63av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 333 av 1 318 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 684 av 2 791 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 37 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vinterdrift AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 315 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 14,7 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 22,7 % (median 27,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 14,7 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 14,8 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 19,5 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 22,7 % | 27,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,41 | 1,64 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,91 | 1,27 |
| Omsetningsvekst | 181,9 % | 7,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 63 gjør Vinterdrift AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 318 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Vinterdrift AS har score 63 for 2025, rang 684 av 2 791 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 94 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 181,9 % mot median 7,4 %. Lønnsomhet: persentil 75 mot sammenlignbare, driftsmargin 14,7 % mot median 3,4 %.
Svakest: Soliditet: persentil 37 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 22,7 % mot median 27,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Vinterdrift AS hadde en driftsmargin på 14,7 % og en egenkapitalandel på 22,7 % i 2025, og er nr. 684 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 182 % og egenkapitalandelen falt fra 44,6 % til 22,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 75 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 37 | vekt 25 % |
| Likviditet | 70 | vekt 15 % |
| Vekst | 94 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vinterdrift AS?
Driftsmarginen var 14,7 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,5 %.
Hvor solid er Vinterdrift AS?
Egenkapitalandelen var 22,7 % i 2025 (median 27,7 %). Gjeldsgraden var 3,41 (median 1,64).
Hvordan er likviditeten i Vinterdrift AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,91 i 2025 (median 1,27).
Hvordan står Vinterdrift AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Vinterdrift AS er nr. 684 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 333 av 1 318. Omsetningen endret seg 181,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 833645102
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. mai 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Kongleveien 45C, 0860 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. juni 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 33,3 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 34 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | – | 63 | |
| Rang | – | 684 | |
| Driftsmargin | 19,6 % | 14,7 % | |
| Totalrentabilitet | 17,0 % | 19,5 % | |
| Egenkapitalandel | 44,6 % | 22,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,98 | 1,91 | |
| Omsetningsvekst | – | 181,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,4 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6858730.
Videre
Lignende selskaper
- Sams Vaktmestertjenester AS indeks 63, nr. 681 · sammenlign
- Gant Service AS indeks 63, nr. 683 · sammenlign
- JB Utleie AS indeks 63, nr. 687 · sammenlign
- Cleanup AS indeks 63, nr. 688 · sammenlign
- Lofoten Utleiesenter AS indeks 63, nr. 690 · sammenlign