Onesubsea Processing AS

Org.nr. 833888692 · Bergen · Stiftet 1983 · 783 ansatte

Score · regnskapsår 2023

50av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Store: 137 av 278 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 137 av 2 341 · Industri

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 87 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Onesubsea Processing AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 278 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023: driftsmargin 8,1 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 62,3 % (median 33,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter5 101 MNOK1 181 MNOK
Driftsmargin 8,1 % 5,7 % 61 %
Resultatmargin 11,5 % 5,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 5,6 % 12,1 % 25 %
Egenkapitalandel 62,3 % 33,0 % 87 %
Gjeldsgrad 0,61 2,02 87 %
Likviditetsgrad 1 0,98 1,34 22 %
Omsetningsvekst – 1,9 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt6,51 MNOK5,46 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 50 gjør Onesubsea Processing AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (278 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Onesubsea Processing AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Onesubsea Processing AS hadde en driftsmargin på 8,1 % og en egenkapitalandel på 62,3 % i 2023, og er nr. 1 137 av 2 341 rangerte selskaper i Industri.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 643 MNOK og 7 142 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 457,5 MNOK 10,0 4 575 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 411,7 MNOK
minus netto gjeld −349,6 MNOK
8,0 3 643 MNOK
P/B Egenkapital: 7 141,9 MNOK 1,0 7 142 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,98 (median 1,34).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet43 vekt 30 %
Soliditet87 vekt 25 %
Likviditet22 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens32 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Onesubsea Processing AS?

Driftsmarginen var 8,1 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,6 %.

Hvor solid er Onesubsea Processing AS?

Egenkapitalandelen var 62,3 % i 2023 (median 33,0 %). Gjeldsgraden var 0,61 (median 2,02).

Hvordan er likviditeten i Onesubsea Processing AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,98 i 2023 (median 1,34). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Onesubsea Processing AS i Industri?

Onesubsea Processing AS er nr. 1 137 av 2 341 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 137 av 278.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
833888692
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Industri (28.130)
Morning selskapsklasse
Store
Ansatte
783 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
1. juni 1983 43 år i drift
Aksjekapital
24,72 MNOK
Forretningsadresse
Sandslikroken 140, 5254 SANDSLI (BERGEN)
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.onesubsea.slb.com/
LEI
529900SLXNKTOF8J9Q44 fornyes 10. januar 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke offentliggjort

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks505548
Rang1 1379641 313
Driftsmargin8,1 %13,6 %9,1 %
Totalrentabilitet5,6 %5,9 %2,6 %
Egenkapitalandel62,3 %65,0 %69,4 %
Likviditetsgrad 10,981,151,06
Omsetningsvekst–−7,4 %−37,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter5 101,2 MNOK4 725,7 MNOK2 964,2 MNOK
Driftsresultat411,7 MNOK643,5 MNOK270,2 MNOK
Resultat før skatt587,0 MNOK470,5 MNOK283,2 MNOK
Årsresultat457,5 MNOK364,5 MNOK219,7 MNOK
Finanskostnader59,6 MNOK189,6 MNOK–
Sum eiendeler11 466,9 MNOK11 221,7 MNOK10 865,8 MNOK
Omløpsmidler4 103,3 MNOK3 852,0 MNOK3 360,7 MNOK
Egenkapital7 141,9 MNOK7 293,9 MNOK7 544,9 MNOK
Opptjent egenkapital989,2 MNOK1 141,3 MNOK1 392,2 MNOK
Sum gjeld4 325,0 MNOK3 927,7 MNOK3 320,9 MNOK
Kortsiktig gjeld4 183,1 MNOK3 346,6 MNOK3 183,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5132395.

Lignende selskaper