Intrum AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 5 av 69 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 231 av 2 791 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Intrum AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 48 blant 69 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 19,6 % (median 3,8 %) og egenkapitalandel 50,6 % (median 20,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 852 MNOK | 920 MNOK |
| Driftsmargin | 19,6 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | 22,0 % | 3,8 % |
| Totalrentabilitet | 29,6 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 50,6 % | 20,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,98 | 4,00 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,74 | 1,09 |
| Omsetningsvekst | −1,8 % | 5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,37 MNOK | 3,95 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Intrum AS det bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (69 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Intrum AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Intrum AS har score 75 for 2025, rang 231 av 2 791 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 91 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 50,6 % mot median 20,0 %. Lønnsomhet: persentil 89 mot sammenlignbare, driftsmargin 19,6 % mot median 3,8 %.
Svakest: Vekst: persentil 25 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −1,8 % mot median 5,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Intrum AS hadde en driftsmargin på 19,6 % og en egenkapitalandel på 50,6 % i 2025, og er nr. 231 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −0,3 % til 19,6 % og egenkapitalandelen steg fra 33,8 % til 50,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 325 MNOK og 1 463 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 463 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 446 MNOK |
| P/B | 1,0 | 325 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 19,6 % (median 3,8 %); Egenkapitalandel 50,6 % (median 20,0 %); Likviditetsgrad 1 1,74 (median 1,09).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 89 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 91 | vekt 25 % |
| Likviditet | 88 | vekt 15 % |
| Vekst | 25 | vekt 15 % |
| Konsistens | 54 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Intrum AS?
Driftsmarginen var 19,6 % i 2025, mot en median på 3,8 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,6 %.
Hvor solid er Intrum AS?
Egenkapitalandelen var 50,6 % i 2025 (median 20,0 %). Gjeldsgraden var 0,98 (median 4,00).
Hvordan er likviditeten i Intrum AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,74 i 2025 (median 1,09).
Hvordan står Intrum AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Intrum AS er nr. 231 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 5 av 69. Omsetningen endret seg −1,8 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 2
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 2. desember 2024 | Horten kommune | Låneadministrasjon for Startlån og tilskudd | verdi ikke oppgitt |
| 1. februar 2024 | Kinn kommune | Forvaltning av startlån/videre utlån | verdi ikke oppgitt |
| 12. september 2019 | VT Innkjøp | Inkassotjenester- rammeavtale for nye Vestfold og Telemark fylkeskommune | 1,6 MRON |
| 2. mai 2018 | Horten kommune | Inkassotjenester | 2,2 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 835302202
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (82.910)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 359 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 21. mai 1984 42 år i drift
- Aksjekapital
- 60,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Lysaker torg 8, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 55 | 49 | 75 | |
| Rang | 1 096 | 1 443 | 231 | |
| Driftsmargin | −7,9 % | −0,3 % | 19,6 % | |
| Totalrentabilitet | −10,0 % | 3,4 % | 29,6 % | |
| Egenkapitalandel | 31,6 % | 33,8 % | 50,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,39 | 1,33 | 1,74 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,7 % | −1,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 882,5 MNOK | 867,8 MNOK | 851,9 MNOK |
| Driftsresultat | −69,9 MNOK | −2,7 MNOK | 167,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −55,5 MNOK | 14,8 MNOK | 187,7 MNOK |
| Årsresultat | −43,5 MNOK | 11,5 MNOK | 146,3 MNOK |
| Finanskostnader | 2,7 MNOK | 3,0 MNOK | 2,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 526,2 MNOK | 525,9 MNOK | 642,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 483,8 MNOK | 457,6 MNOK | 539,5 MNOK |
| Egenkapital | 166,1 MNOK | 177,6 MNOK | 324,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 105,5 MNOK | 117,0 MNOK | 264,3 MNOK |
| Sum gjeld | 360,1 MNOK | 348,4 MNOK | 317,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 347,3 MNOK | 343,2 MNOK | 309,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7204986.
Videre
Lignende selskaper
- Kiwi Minidrift AS indeks 75, nr. 229 · sammenlign
- Norsk Lastbærer Pool AS indeks 73, nr. 277 · sammenlign
- Coor Cleaning Catering and Property AS indeks 73, nr. 285 · sammenlign
- Grieg Shipping II AS indeks 71, nr. 345 · sammenlign
- Oeg Offshore AS indeks 70, nr. 375 · sammenlign