Lekekassen AS
Score · regnskapsår 2024
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 50 av 499 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 536 av 22 237 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Lekekassen AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 499 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024: driftsmargin 10,4 % (median 2,5 %) og egenkapitalandel 44,8 % (median 28,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 502 MNOK | 1 161 MNOK |
| Driftsmargin | 10,4 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 9,6 % | 2,6 % |
| Totalrentabilitet | 24,5 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 44,8 % | 28,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,23 | 2,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,79 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | −1,2 % | 4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 7,60 MNOK | 11,19 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Lekekassen AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (499 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Lekekassen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Lekekassen AS hadde en driftsmargin på 10,4 % og en egenkapitalandel på 44,8 % i 2024, og er nr. 2 536 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 13,1 % til 10,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 96 MNOK og 423 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 374 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 423 MNOK |
| P/B | 1,0 | 96 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 91 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 74 | vekt 25 % |
| Likviditet | 82 | vekt 15 % |
| Vekst | 27 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 78 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lekekassen AS?
Driftsmarginen var 10,4 % i 2024, mot en median på 2,5 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,5 %.
Hvor solid er Lekekassen AS?
Egenkapitalandelen var 44,8 % i 2024 (median 28,8 %). Gjeldsgraden var 1,23 (median 2,43).
Hvordan er likviditeten i Lekekassen AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,79 i 2024 (median 1,26).
Hvordan står Lekekassen AS i Handel?
Lekekassen AS er nr. 2 536 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 50 av 499. Omsetningen endret seg −1,2 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 835441652
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (47.640)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 66 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 31. januar 1984 42 år i drift
- Aksjekapital
- 0,09 MNOK
- Forretningsadresse
- Østerskogen 48, 4879 GRIMSTAD
- Kommune
- Grimstad rang 7–18 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- lekekassen.no
- LEI
- 549300EFHFPY8YT2CE09 fornyes 19. juli 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 83 | 73 | 83 | |
| Rang | 1 430 | 2 536 | 470 | |
| Driftsmargin | 13,1 % | 10,4 % | 6,8 % | |
| Totalrentabilitet | 24,7 % | 24,5 % | 16,9 % | |
| Egenkapitalandel | 43,1 % | 44,8 % | 70,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,74 | 1,79 | 3,41 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,2 % | 10,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 507,4 MNOK | 501,5 MNOK | 555,9 MNOK |
| Driftsresultat | 66,3 MNOK | 52,4 MNOK | 37,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 60,4 MNOK | 47,9 MNOK | 36,7 MNOK |
| Årsresultat | 47,1 MNOK | 37,4 MNOK | 28,6 MNOK |
| Finanskostnader | −6,8 MNOK | 4,5 MNOK | 2,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 217,0 MNOK | 214,1 MNOK | 231,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 214,7 MNOK | 211,6 MNOK | 230,0 MNOK |
| Egenkapital | 93,5 MNOK | 95,9 MNOK | 163,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 91,9 MNOK | 94,3 MNOK | 160,7 MNOK |
| Sum gjeld | 123,5 MNOK | 118,2 MNOK | 67,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 123,5 MNOK | 118,2 MNOK | 67,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5496177.
Videre
Lignende selskaper
- Cubus AS indeks 73, nr. 2 350 · sammenlign
- Hydroscand AS indeks 73, nr. 2 358 · sammenlign
- Mento AS indeks 73, nr. 2 490 · sammenlign
- Astrazeneca AS indeks 72, nr. 2 631 · sammenlign
- EQOLOGY.NO AS indeks 72, nr. 2 635 · sammenlign