Credicare AS
Score · regnskapsår 2025
62av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 136 av 537 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 842 av 3 228 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 80 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Credicare AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 537 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 18,1 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 44,5 % (median 22,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 154 MNOK | 106 MNOK |
| Driftsmargin | 18,1 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 26,4 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 28,4 % | 10,7 % |
| Egenkapitalandel | 44,5 % | 22,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,25 | 3,19 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,10 | 1,17 |
| Omsetningsvekst | −16,6 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 2,37 MNOK | 2,19 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 62 gjør Credicare AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (537 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Credicare AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Credicare AS har score 62 for 2025, rang 842 av 3 228 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 87 mot sammenlignbare, driftsmargin 18,1 % mot median 4,4 %. Soliditet: persentil 80 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 44,5 % mot median 22,5 %.
Svakest: Vekst: persentil 8 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −16,6 % mot median 7,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 4,1 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −3,5, bransjen +0,6 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Credicare AS med 3,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 4,1 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Credicare AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 13 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 21,6 % | 3,9 % | +4,8 prosentpoeng | −0,9 prosentpoeng | +5,7 prosentpoeng |
| 2025 | 18,1 % | 4,4 % | −3,5 prosentpoeng | +0,6 prosentpoeng | −4,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Credicare AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting steg 3,8 % i 2025; driftsmarginen til Credicare AS falt 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,9 | 111,1 | 116,9 | 121,3 | 122,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +4,9 % | +5,9 % | +5,2 % | +3,8 % | +0,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 21,6 % | 18,1 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Credicare AS falt 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 99,5 | 117,4 | 126,0 | 130,8 | 138,4 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,3 % | +17,9 % | +7,4 % | +3,8 % | +5,8 % | +2,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 21,6 % | 18,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Credicare AS falt 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 21,6 % | 18,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Credicare AS falt 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 21,6 % | 18,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,7 % i 2025; driftsmarginen til Credicare AS falt 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 81,5 | 85,5 | 89,7 | 94,8 | 100,3 | 106,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +4,9 % | +4,9 % | +5,7 % | +5,7 % | +6,0 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,8 % | 21,6 % | 18,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Credicare AS hadde en driftsmargin på 18,1 % og en egenkapitalandel på 44,5 % i 2025, og er nr. 842 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 21,6 % til 18,1 % og omsetningen falt med 17 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 94 MNOK og 242 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 242 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 202 MNOK |
| P/B | 2,7 | 94 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 80 | vekt 25 % |
| Likviditet | 42 | vekt 15 % |
| Vekst | 8 | vekt 15 % |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Credicare AS?
Driftsmarginen var 18,1 % i 2025, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,4 %.
Hvor solid er Credicare AS?
Egenkapitalandelen var 44,5 % i 2025 (median 22,5 %). Gjeldsgraden var 1,25 (median 3,19).
Hvordan er likviditeten i Credicare AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,10 i 2025 (median 1,17).
Hvordan står Credicare AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Credicare AS er nr. 842 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 136 av 537. Omsetningen endret seg −16,6 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
5 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Convene Midco S.a.r.l. (utenlandsk selskap) eier 100 % av aksjene i Convene Holding AS.
Convene Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Convene Holding AS
-
Convene AS
-
Credicare AS du er her
- Convene Hospitality AS
-
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 843805442
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (82.910)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 65 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 11. mars 1987 39 år i drift
- Aksjekapital
- 1,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Hafstadvegen 23, 6800 FØRDE (SUNNFJORD)
- Kommune
- Sunnfjord rang 5 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.credicare.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Convene AS (100 %)
Øverste eier: CONVENE MIDCO S.A.R.L.
- Convene AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Convene AS
Utgått (selskaper): HM Resources AS, System-Invest AS
Eier flertallet i: Convene Finans AS (100 %)
Har eierandeler i: Convene Finans AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 79 | 69 | 62 | |
| Rang | 266 | 498 | 842 | |
| Driftsmargin | 16,8 % | 21,6 % | 18,1 % | |
| Totalrentabilitet | 24,8 % | 30,1 % | 28,4 % | |
| Egenkapitalandel | 53,1 % | 38,3 % | 44,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 0,68 | 1,10 | |
| Omsetningsvekst | – | 319,0 % | −16,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 44,1 MNOK | 184,9 MNOK | 154,2 MNOK |
| Driftsresultat | 7,4 MNOK | 40,0 MNOK | 27,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 8,2 MNOK | 50,4 MNOK | 40,7 MNOK |
| Skattekostnad | 1,8 MNOK | 11,6 MNOK | 9,0 MNOK |
| Årsresultat | 6,4 MNOK | 38,7 MNOK | 31,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 2,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 33,2 MNOK | 175,9 MNOK | 143,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 18,4 MNOK | 66,2 MNOK | 76,3 MNOK |
| Egenkapital | 17,6 MNOK | 67,4 MNOK | 64,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 16,6 MNOK | 65,8 MNOK | 62,4 MNOK |
| Sum gjeld | 15,6 MNOK | 108,5 MNOK | 79,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 13,8 MNOK | 97,2 MNOK | 69,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7146221.
Videre
Lignende selskaper
- Stangeland Gruppen AS indeks 62, nr. 829 · sammenlign
- Autoleie Nordland AS indeks 62, nr. 831 · sammenlign
- NKT Hvc AS indeks 62, nr. 840 · sammenlign
- Godt Brød Norge AS indeks 62, nr. 844 · sammenlign
- Opplysningen 1881 AS indeks 62, nr. 856 · sammenlign