Risengata 3 AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 47,7 % | 46,9 % |
| Resultatmargin | 47,7 % | 22,6 % |
| Totalrentabilitet | 9,0 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 92,9 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,24 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 0,0 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Risengata 3 AS hadde en egenkapitalandel på 92,9 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 54,1 % til 47,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 23,4 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Risengata 3 AS?
Driftsmarginen var 47,7 % i 2025, mot en median på 46,9 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,0 %.
Hvor solid er Risengata 3 AS?
Egenkapitalandelen var 92,9 % i 2025 (median 26,7 %). Gjeldsgraden var 0,08 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Risengata 3 AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,24 i 2025 (median 1,40).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 848173142
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. april 1988 38 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o A. Skare AS, Øravegen 3, 6300 ÅNDALSNES (RAUMA)
- Kommune
- Rauma rang 5–20 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: A Skare AS (100 %)
Øverste eier: A Skare Holding AS
- A Skare AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): A Skare AS
Utgått (selskaper): A Skare AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 54,9 % | 54,1 % | 47,7 % | |
| Totalrentabilitet | 9,1 % | 11,0 % | 9,0 % | |
| Egenkapitalandel | 69,3 % | 92,1 % | 92,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,76 | 0,58 | 2,24 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,0 % | 0,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,9 MNOK | 4,0 MNOK | 4,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 3,4 MNOK | 3,7 MNOK | 4,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,3 MNOK | 3,6 MNOK | 3,9 MNOK |
| Sum gjeld | 1,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7081415.