Ixmal Intelesis AS
Score · regnskapsår 2024
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 924 av 1 371 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 286 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 15 og soliditet 68 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Ixmal Intelesis AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 371 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −24,3 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 63,0 % (median 39,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −24,3 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | −22,0 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | −34,7 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 63,0 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,59 | 1,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,25 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | −18,5 % | 8,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Ixmal Intelesis AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 371 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Ixmal Intelesis AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Ixmal Intelesis AS hadde en driftsmargin på −24,3 % og en egenkapitalandel på 63,0 % i 2024, og er nr. 2 286 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 7,9 % til −24,3 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −22,0 % (median 3,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −24,3 % (median 3,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 15 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 68 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 16 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ixmal Intelesis AS?
Driftsmarginen var −24,3 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −34,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ixmal Intelesis AS?
Egenkapitalandelen var 63,0 % i 2024 (median 39,5 %). Gjeldsgraden var 0,59 (median 1,08).
Hvordan er likviditeten i Ixmal Intelesis AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,25 i 2024 (median 1,55).
Hvordan står Ixmal Intelesis AS i Informasjon og kommunikasjon?
Ixmal Intelesis AS er nr. 2 286 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 924 av 1 371. Omsetningen endret seg −18,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 848386642
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. september 1988 38 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Meltzers gate 4, 0257 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. november 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.ixmal.no
- LEI
- 549300K4GDZHEYHBH492 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: 35 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 1 utgåtte eiere).
Har eierandeler i: Link Retail Holding AS (19 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 77 | 41 | 52 | |
| Rang | 342 | 2 286 | 1 494 | |
| Driftsmargin | 7,9 % | −24,3 % | −4,1 % | |
| Totalrentabilitet | 18,2 % | −34,7 % | −7,3 % | |
| Egenkapitalandel | 76,3 % | 63,0 % | 70,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,88 | 2,25 | 2,68 | |
| Omsetningsvekst | – | −18,5 % | 8,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,5 MNOK | 3,7 MNOK | 4,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | −0,9 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,8 MNOK | −0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,6 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,7 MNOK | 2,3 MNOK | 2,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,5 MNOK | 1,9 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | 2,1 MNOK | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,0 MNOK | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5567209.
Videre
Lignende selskaper
- Digital Innovation Hub Oceanopolis AS indeks 41, nr. 2 279 · sammenlign
- Walkable AS indeks 41, nr. 2 282 · sammenlign
- Levitate AS indeks 41, nr. 2 284 · sammenlign
- Gefühl AS indeks 41, nr. 2 285 · sammenlign
- Excito Consulting AS indeks 41, nr. 2 288 · sammenlign