Vakt og Alarm AS
Score · regnskapsår 2025
65av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 140 av 636 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 470 av 2 178 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vakt og Alarm AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 636 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,8 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 84,2 % (median 21,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 2,8 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | 5,8 % | 10,6 % |
| Egenkapitalandel | 84,2 % | 21,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 2,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,28 | 1,18 |
| Omsetningsvekst | −1,3 % | 6,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,39 MNOK | 0,68 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 65 gjør Vakt og Alarm AS det bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (636 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Vakt og Alarm AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Vakt og Alarm AS har score 65 for 2025, rang 470 av 2 178 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 99 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 84,2 % mot median 21,7 %. Likviditet: persentil 98 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 5,28 mot median 1,18.
Svakest: Vekst: persentil 32 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −1,3 % mot median 6,2 %. Lønnsomhet: persentil 38 mot sammenlignbare, driftsmargin 2,8 % mot median 4,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Vakt og Alarm AS hadde en driftsmargin på 2,8 % og en egenkapitalandel på 84,2 % i 2025, og er nr. 470 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −3,6 % til 2,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 9 MNOK |
| P/B | 1,0 | 14 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 38 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 98 | vekt 15 % |
| Vekst | 32 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vakt og Alarm AS?
Driftsmarginen var 2,8 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,8 %.
Hvor solid er Vakt og Alarm AS?
Egenkapitalandelen var 84,2 % i 2025 (median 21,7 %). Gjeldsgraden var 0,19 (median 2,85).
Hvordan er likviditeten i Vakt og Alarm AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,28 i 2025 (median 1,18).
Hvordan står Vakt og Alarm AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Vakt og Alarm AS er nr. 470 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 140 av 636. Omsetningen endret seg −1,3 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 6. mai 2019 | Lier kommune | Responssentertjenester - med velferdsteknologi | 0,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 857507622
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (80.010)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 14 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 27. mars 1990 36 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sæbøvika 5, 5590 ETNE
- Kommune
- Etne rang 1 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.vaktogalarm.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 72 | 54 | 65 | |
| Rang | 379 | 918 | 470 | |
| Driftsmargin | −0,1 % | −3,6 % | 2,8 % | |
| Totalrentabilitet | 1,4 % | −1,5 % | 5,8 % | |
| Egenkapitalandel | 80,8 % | 80,1 % | 84,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,25 | 4,15 | 5,28 | |
| Omsetningsvekst | – | −17,7 % | −1,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23,9 MNOK | 19,7 MNOK | 19,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | −0,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 20,5 MNOK | 17,9 MNOK | 16,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 16,8 MNOK | 14,8 MNOK | 14,0 MNOK |
| Egenkapital | 16,6 MNOK | 14,4 MNOK | 14,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 16,4 MNOK | 14,2 MNOK | 13,9 MNOK |
| Sum gjeld | 4,0 MNOK | 3,6 MNOK | 2,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,0 MNOK | 3,6 MNOK | 2,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7206990.
Videre
Lignende selskaper
- Effekt Vinduspuss og Fasade AS indeks 65, nr. 463 · sammenlign
- Public Security AS indeks 65, nr. 464 · sammenlign
- Nannestad Grøntmiljø AS indeks 65, nr. 466 · sammenlign
- VAKTMESTER.NO AS indeks 65, nr. 467 · sammenlign
- Fjordane Bilutleige AS indeks 65, nr. 472 · sammenlign