Halaas og Mohn AS
Score · regnskapsår 2025
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 157 av 1 127 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 414 av 2 930 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 65 og soliditet 85 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Halaas og Mohn AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 127 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,5 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 64,1 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 74 MNOK | 129 MNOK |
| Driftsmargin | 7,5 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 6,9 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 14,7 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 64,1 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,74 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | −0,8 % | 6,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,17 MNOK | 2,68 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Halaas og Mohn AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 127 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Halaas og Mohn AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Halaas og Mohn AS har score 70 for 2025, rang 414 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 86 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,74 mot median 1,53. Soliditet: persentil 85 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 64,1 % mot median 39,3 %.
Svakest: Vekst: persentil 32 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −0,8 % mot median 6,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Halaas og Mohn AS hadde en driftsmargin på 7,5 % og en egenkapitalandel på 64,1 % i 2025, og er nr. 414 av 2 930 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 49,7 % til 64,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 25 MNOK og 51 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 39 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 51 MNOK |
| P/B | 1,0 | 25 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 65 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 85 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 32 | vekt 15 % |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Halaas og Mohn AS?
Driftsmarginen var 7,5 % i 2025, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,7 %.
Hvor solid er Halaas og Mohn AS?
Egenkapitalandelen var 64,1 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 0,56 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Halaas og Mohn AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,74 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står Halaas og Mohn AS i Industri?
Halaas og Mohn AS er nr. 414 av 2 930 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 157 av 1 127. Omsetningen endret seg −0,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 865070942
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (33.120)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 34 registrert 10. januar 2026
- Stiftet
- 17. september 1992 34 år i drift
- Aksjekapital
- 2,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Omagata 84, 6517 KRISTIANSUND N
- Kommune
- Kristiansund rang 17–26 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 70 | 70 | |
| Rang | 1 232 | 426 | 414 | |
| Driftsmargin | 9,7 % | 9,1 % | 7,5 % | |
| Totalrentabilitet | 14,5 % | 16,6 % | 14,7 % | |
| Egenkapitalandel | 36,3 % | 49,7 % | 64,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,16 | 2,57 | 2,74 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,8 % | −0,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 65,2 MNOK | 74,2 MNOK | 73,6 MNOK |
| Driftsresultat | 6,3 MNOK | 6,8 MNOK | 5,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,6 MNOK | 6,1 MNOK | 5,0 MNOK |
| Årsresultat | 4,3 MNOK | 4,7 MNOK | 3,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 44,6 MNOK | 42,1 MNOK | 39,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 27,9 MNOK | 27,9 MNOK | 27,1 MNOK |
| Egenkapital | 16,2 MNOK | 20,9 MNOK | 25,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 5,9 MNOK | 9,8 MNOK |
| Sum gjeld | 28,4 MNOK | 21,2 MNOK | 14,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 12,9 MNOK | 10,8 MNOK | 9,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7126407.
Videre
Lignende selskaper
- Bauta Group AS indeks 70, nr. 410 · sammenlign
- Rørtek AS indeks 70, nr. 411 · sammenlign
- Skumtech AS indeks 70, nr. 413 · sammenlign
- Arges AS indeks 70, nr. 416 · sammenlign
- Sørskår Mekaniske Verksted AS indeks 70, nr. 417 · sammenlign