Ski VVS AS
Score · regnskapsår 2025
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 512 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 124 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 24 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ski VVS AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −9,8 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 18,7 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 39 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −9,8 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −10,9 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | −19,2 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 18,7 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,33 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,32 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 10,3 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,84 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Ski VVS AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ski VVS AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Ski VVS AS har score 32 for 2025, rang 16 124 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 82 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,32 mot median 1,48.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 5 mot sammenlignbare, driftsmargin −9,8 % mot median 4,5 %. Soliditet: persentil 24 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 18,7 % mot median 34,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −10,9 % (median 4,2 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −9,8 % (median 4,5 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ski VVS AS hadde en driftsmargin på −9,8 % og en egenkapitalandel på 18,7 % i 2025, og er nr. 16 124 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −6,7 % til −9,8 % og omsetningen økte med 10 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −10,9 % (median 4,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −9,8 % (median 4,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 5 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 24 | vekt 25 % |
| Likviditet | 82 | vekt 15 % |
| Vekst | 57 | vekt 15 % |
| Konsistens | 27 | vekt 15 % |
Varighet: 28 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ski VVS AS?
Driftsmarginen var −9,8 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −19,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ski VVS AS?
Egenkapitalandelen var 18,7 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 4,33 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Ski VVS AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,32 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Ski VVS AS i Bygg og anlegg?
Ski VVS AS er nr. 16 124 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 512 av 5 557. Omsetningen endret seg 10,3 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 30. mai 2023 | Frogn kommune | Ny konkurranse rørleggertjenester, rammeavtale | 20,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 866320802
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 21 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 23. mars 1993 33 år i drift
- Aksjekapital
- 1,07 MNOK
- Forretningsadresse
- Kjeppestadveien 44, 1400 SKI (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Sten Keppler Solend
- Styrets leder
- Michael Sars Norum
- Styremedlem
- Ingar Norum
- Styremedlem
- Sten Keppler Solend
- Revisor
- PEDERSEN & Skogholt AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 34 | 17 | 32 | |
| Rang | 13 263 | 17 981 | 16 124 | |
| Driftsmargin | 4,9 % | −6,7 % | −9,8 % | |
| Totalrentabilitet | 15,6 % | −15,7 % | −19,2 % | |
| Egenkapitalandel | 16,7 % | 16,9 % | 18,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,24 | 2,32 | |
| Omsetningsvekst | – | −42,0 % | 10,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 60,6 MNOK | 35,1 MNOK | 38,7 MNOK |
| Driftsresultat | 3,0 MNOK | −2,4 MNOK | −3,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,7 MNOK | −2,5 MNOK | −4,2 MNOK |
| Årsresultat | 2,1 MNOK | −1,9 MNOK | −3,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 19,3 MNOK | 14,6 MNOK | 19,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 18,9 MNOK | 13,8 MNOK | 18,1 MNOK |
| Egenkapital | 3,2 MNOK | 2,5 MNOK | 3,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | – | – |
| Sum gjeld | 16,1 MNOK | 12,2 MNOK | 16,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,0 MNOK | 11,1 MNOK | 7,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6957616.
Videre
Lignende selskaper
- Bisto Entreprenør AS indeks 32, nr. 16 120 · sammenlign
- Iversen Maskin AS indeks 32, nr. 16 123 · sammenlign
- Deko Bygg AS indeks 32, nr. 16 127 · sammenlign
- Betongkonsept AS indeks 32, nr. 16 129 · sammenlign
- Vikinglaft Oppdal AS indeks 32, nr. 16 131 · sammenlign