Membraner og Taktekking AS
Score · regnskapsår 2025
65av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 784 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 318 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 47 og soliditet 95 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Membraner og Taktekking AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,3 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 85,8 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 3,3 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 5,7 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 85,8 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,18 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −26,7 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 65 gjør Membraner og Taktekking AS det bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Membraner og Taktekking AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Membraner og Taktekking AS har score 65 for 2025, rang 4 318 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 95 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 85,8 % mot median 32,8 %. Likviditet: persentil 95 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 6,18 mot median 1,41.
Svakest: Vekst: persentil 13 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −26,7 % mot median 6,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Membraner og Taktekking AS hadde en driftsmargin på 3,3 % og en egenkapitalandel på 85,8 % i 2025, og er nr. 4 318 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 10,2 % til 3,3 % og egenkapitalandelen steg fra 69,0 % til 85,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 47 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 95 | vekt 25 % |
| Likviditet | 95 | vekt 15 % |
| Vekst | 13 | vekt 15 % |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Varighet: 74 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Membraner og Taktekking AS?
Driftsmarginen var 3,3 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,7 %.
Hvor solid er Membraner og Taktekking AS?
Egenkapitalandelen var 85,8 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,17 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Membraner og Taktekking AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,18 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Membraner og Taktekking AS i Bygg og anlegg?
Membraner og Taktekking AS er nr. 4 318 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 784 av 12 873. Omsetningen endret seg −26,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 874402052
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.410)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. januar 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Klampenborg 8, 2022 GJERDRUM
- Kommune
- Gjerdrum rang 3 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 16. september 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 85 | 70 | 65 | |
| Rang | 860 | 2 862 | 4 318 | |
| Driftsmargin | 8,9 % | 10,2 % | 3,3 % | |
| Totalrentabilitet | 13,8 % | 14,9 % | 5,7 % | |
| Egenkapitalandel | 86,0 % | 69,0 % | 85,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,89 | 2,70 | 6,18 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,9 % | −26,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,2 MNOK | 6,5 MNOK | 4,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,7 MNOK | 5,2 MNOK | 4,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,5 MNOK | 4,3 MNOK | 3,7 MNOK |
| Egenkapital | 4,0 MNOK | 3,6 MNOK | 3,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,8 MNOK | 3,4 MNOK | 3,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 1,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 1,6 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6997500.
Videre
Lignende selskaper
- MALERMESTER MORTEN B - Fredriksen AS indeks 65, nr. 4 315 · sammenlign
- Haugland Maskin AS indeks 65, nr. 4 317 · sammenlign
- Byggmester Gunnar Breivik AS indeks 65, nr. 4 319 · sammenlign
- Gassdamen AS indeks 65, nr. 4 320 · sammenlign
- Bøen Elektro AS indeks 65, nr. 4 321 · sammenlign