Eagle AS
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −70,1 % | 10,1 % |
| Resultatmargin | −40,5 % | 10,5 % |
| Totalrentabilitet | −1,2 % | 17,9 % |
| Egenkapitalandel | 17,0 % | 44,2 % |
| Gjeldsgrad | 4,88 | 1,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,90 | 1,65 |
| Omsetningsvekst | – | 13,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score 2023–2025
- Eagle AS
- Median: selskapene i samme sektor
Hva tallene sier
Eagle AS hadde en egenkapitalandel på 17,0 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,90 (median 1,65).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −40,5 % (median 10,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −70,1 % (median 10,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eagle AS?
Driftsmarginen var −70,1 % i 2023, mot en median på 10,1 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Eagle AS?
Egenkapitalandelen var 17,0 % i 2023 (median 44,2 %). Gjeldsgraden var 4,88 (median 1,14).
Hvordan er likviditeten i Eagle AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,90 i 2023 (median 1,65). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 875384392
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. september 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Geitevikja 24B, 5353 STRAUME (ØYGARDEN)
- Kommune
- Øygarden rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 31. desember 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900AI9D1FKKILA268 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Eier flertallet i: Tveitkøse AS (50 %)
Porteføljen: 7 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 31. 4 har negativ egenkapital, og 5 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Rtc Tech AS (1 %), Postlogi AS (3 %), Scana ASA (0 %), Tveitkøse AS (50 %), Vegglifjell Skisenter AS (0 %), ENDÚR ASA (0 %), Vannfall AS (10 %), Visionaire AS (10 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 37 | 35 | |
| Rang | – | 1 752 | 1 835 | |
| Driftsmargin | −70,1 % | 4,9 % | 26,5 % | |
| Totalrentabilitet | −1,2 % | 2,8 % | 16,0 % | |
| Egenkapitalandel | 17,0 % | 20,2 % | 32,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,90 | 0,76 | 0,28 | |
| Omsetningsvekst | – | 646,4 % | −29,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,1 MNOK | 2,9 MNOK | 3,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 2,5 MNOK | 2,3 MNOK | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4775897.