Baxt AS
Score · regnskapsår 2024
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 270 av 499 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 057 av 22 237 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 74 og soliditet 18 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Baxt AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 499 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,0 % (median 2,5 %) og egenkapitalandel 14,0 % (median 28,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 290 MNOK | 1 161 MNOK |
| Driftsmargin | 4,0 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 3,9 % | 2,6 % |
| Totalrentabilitet | 20,4 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 14,0 % | 28,8 % |
| Gjeldsgrad | 6,13 | 2,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 5,0 % | 4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 24,34 MNOK | 11,19 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Baxt AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (499 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Baxt AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Hva tallene sier
Baxt AS hadde en driftsmargin på 4,0 % og en egenkapitalandel på 14,0 % i 2024, og er nr. 12 057 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 36 MNOK og 465 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 395 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 465 MNOK |
| P/B | 1,0 | 36 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 74 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 18 | vekt 25 % |
| Likviditet | 37 | vekt 15 % |
| Vekst | 53 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Baxt AS?
Driftsmarginen var 4,0 % i 2024, mot en median på 2,5 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,4 %.
Hvor solid er Baxt AS?
Egenkapitalandelen var 14,0 % i 2024 (median 28,8 %). Gjeldsgraden var 6,13 (median 2,43).
Hvordan er likviditeten i Baxt AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,15 i 2024 (median 1,26).
Hvordan står Baxt AS i Handel?
Baxt AS er nr. 12 057 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 270 av 499. Omsetningen endret seg 5,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 875877712
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.360)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 53 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 20. oktober 1995 31 år i drift
- Aksjekapital
- 0,76 MNOK
- Forretningsadresse
- Hegdalringen 27, 3261 LARVIK
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.baxt.no
- LEI
- 549300TRMGW1PULZKG91 fornyes 9. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 48 | 48 | |
| Rang | 13 196 | 12 057 | 12 624 | |
| Driftsmargin | 3,2 % | 4,0 % | 5,0 % | |
| Totalrentabilitet | 15,3 % | 20,4 % | 26,3 % | |
| Egenkapitalandel | 13,4 % | 14,0 % | 13,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,15 | 1,14 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,0 % | 3,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 229,2 MNOK | 1 290,3 MNOK | 1 337,8 MNOK |
| Driftsresultat | 39,3 MNOK | 51,1 MNOK | 66,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 39,1 MNOK | 50,7 MNOK | 66,7 MNOK |
| Årsresultat | 30,4 MNOK | 39,5 MNOK | 52,0 MNOK |
| Finanskostnader | 1,9 MNOK | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 267,9 MNOK | 255,3 MNOK | 259,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 263,1 MNOK | 251,2 MNOK | 254,6 MNOK |
| Egenkapital | 35,8 MNOK | 35,8 MNOK | 35,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 35,0 MNOK | 35,0 MNOK | 35,0 MNOK |
| Sum gjeld | 232,1 MNOK | 219,5 MNOK | 223,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 231,9 MNOK | 219,2 MNOK | 223,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6186509.
Videre
Lignende selskaper
- Norli AS indeks 48, nr. 11 977 · sammenlign
- Blue Energy AS indeks 48, nr. 12 039 · sammenlign
- Smartoptics AS indeks 48, nr. 12 062 · sammenlign
- Circle K AS indeks 48, nr. 12 104 · sammenlign
- NG Meny Østfold AS indeks 48, nr. 12 160 · sammenlign