Compositech AS
Score · regnskapsår 2023
77av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 107 av 954 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 421 av 3 788 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Compositech AS ligger 28 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 953 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 13,1 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 64,4 % (median 38,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 13,1 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 13,0 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 18,4 % | 5,6 % |
| Egenkapitalandel | 64,4 % | 38,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,75 | 1,60 |
| Omsetningsvekst | – | 22,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 77 gjør Compositech AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (954 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Compositech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Compositech AS hadde en driftsmargin på 13,1 % og en egenkapitalandel på 64,4 % i 2023, og er nr. 421 av 3 788 rangerte selskaper i Industri.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 13,1 % (median 3,0 %); Egenkapitalandel 64,4 % (median 38,9 %); Likviditetsgrad 1 2,75 (median 1,60).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 78 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 76 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 81 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Compositech AS?
Driftsmarginen var 13,1 % i 2023, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,4 %.
Hvor solid er Compositech AS?
Egenkapitalandelen var 64,4 % i 2023 (median 38,9 %). Gjeldsgraden var 0,55 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Compositech AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,75 i 2023 (median 1,60).
Hvordan står Compositech AS i Industri?
Compositech AS er nr. 421 av 3 788 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 107 av 954.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 876803232
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (20.160)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. september 1996 30 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Gml Drammensv 97-99, 3420 LIERSKOGEN
- Kommune
- Lier rang 7 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. desember 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 77 | 58 | 74 | |
| Rang | 421 | 1 301 | 341 | |
| Driftsmargin | 13,1 % | 3,7 % | 14,9 % | |
| Totalrentabilitet | 18,4 % | 5,3 % | 23,6 % | |
| Egenkapitalandel | 64,4 % | 66,3 % | 59,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,75 | 2,93 | 2,44 | |
| Omsetningsvekst | – | −15,8 % | 39,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | 1,7 MNOK | 2,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,4 MNOK | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,4 MNOK | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5024511.
Videre
Lignende selskaper
- Fortuna Trevarefabrikk AS indeks 78, nr. 411 · sammenlign
- Coronet Madrasser AS indeks 77, nr. 422 · sammenlign
- Bakerikonsulting AS indeks 77, nr. 423 · sammenlign
- Henningsvær Lysstøperi AS indeks 77, nr. 425 · sammenlign
- Sørø Skipsservice AS indeks 77, nr. 427 · sammenlign