Løvold AS
Score · regnskapsår 2023
38av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 516 av 741 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 618 av 2 341 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 45 og soliditet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Løvold AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 741 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 4,3 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 25,8 % (median 36,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 227 MNOK | 161 MNOK |
| Driftsmargin | 4,3 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 2,9 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 9,3 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandel | 25,8 % | 36,4 % |
| Gjeldsgrad | 2,87 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | – | 4,7 % |
| Omsetning per ansatt | 4,64 MNOK | 2,52 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 38 gjør Løvold AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (741 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Løvold AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Løvold AS hadde en driftsmargin på 4,3 % og en egenkapitalandel på 25,8 % i 2023, og er nr. 1 618 av 2 341 rangerte selskaper i Industri.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 31 MNOK og 78 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 52 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 78 MNOK |
| P/B | 1,0 | 31 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 45 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 27 | vekt 25 % |
| Likviditet | 35 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Løvold AS?
Driftsmarginen var 4,3 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,3 %.
Hvor solid er Løvold AS?
Egenkapitalandelen var 25,8 % i 2023 (median 36,4 %). Gjeldsgraden var 2,87 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Løvold AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,27 i 2023 (median 1,49).
Hvordan står Løvold AS i Industri?
Løvold AS er nr. 1 618 av 2 341 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 516 av 741.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 877059022
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (25.930)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 49 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 20. desember 1996 29 år i drift
- Aksjekapital
- 2,86 MNOK
- Forretningsadresse
- Klinkerveien 8, 8006 BODØ
- Kommune
- Bodø rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.lovoldas.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Stig-Endre Elvevoll
- Styrets leder
- Johan André Løvold
- Styremedlem
- Andre Løvold
- Revisor
- Tell Norge AS
- Regnskapsfører
- Ecit Intunor AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 51 | 56 | |
| Rang | 1 618 | 1 174 | 910 | |
| Driftsmargin | 4,3 % | 7,5 % | 8,0 % | |
| Totalrentabilitet | 9,3 % | 17,0 % | 22,3 % | |
| Egenkapitalandel | 25,8 % | 25,3 % | 25,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,28 | 1,32 | |
| Omsetningsvekst | – | 22,1 % | 27,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 227,2 MNOK | 277,3 MNOK | 352,4 MNOK |
| Driftsresultat | 9,7 MNOK | 20,9 MNOK | 28,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,6 MNOK | 19,6 MNOK | 29,2 MNOK |
| Årsresultat | 5,2 MNOK | 15,3 MNOK | 22,8 MNOK |
| Finanskostnader | 4,6 MNOK | 4,3 MNOK | 3,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 120,6 MNOK | 140,2 MNOK | 144,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 113,5 MNOK | 133,8 MNOK | 141,5 MNOK |
| Egenkapital | 31,1 MNOK | 35,5 MNOK | 37,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 27,9 MNOK | 32,2 MNOK | 34,0 MNOK |
| Sum gjeld | 89,5 MNOK | 104,7 MNOK | 107,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 89,5 MNOK | 104,7 MNOK | 107,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5165747.
Videre
Lignende selskaper
- Goman Kjelstad AS indeks 38, nr. 1 610 · sammenlign
- BK Hengeren AS indeks 38, nr. 1 611 · sammenlign
- Feiring Asfalt AS indeks 38, nr. 1 612 · sammenlign
- Siemens Energy Turbomachinery AS indeks 38, nr. 1 619 · sammenlign
- Kuraas AS indeks 38, nr. 1 622 · sammenlign