Ragasco AS
Score · regnskapsår 2025
83av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 8 av 312 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 49 av 2 392 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 80 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ragasco AS ligger 34 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 312 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,7 % (median 6,3 %) og egenkapitalandel 67,2 % (median 33,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 920 MNOK | 1 147 MNOK |
| Driftsmargin | 11,7 % | 6,3 % |
| Resultatmargin | 10,8 % | 6,5 % |
| Totalrentabilitet | 24,9 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 67,2 % | 33,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,49 | 1,94 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,01 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | – | 7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 7,19 MNOK | 6,01 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 83 gjør Ragasco AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (312 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ragasco AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Ragasco AS har score 83 for 2025, rang 49 av 2 392 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 89 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 67,2 % mot median 33,3 %. Likviditet: persentil 82 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,01 mot median 1,31.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ragasco AS hadde en driftsmargin på 11,7 % og en egenkapitalandel på 67,2 % i 2025, og er nr. 49 av 2 392 rangerte selskaper i Industri.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 366 MNOK og 909 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 784 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 909 MNOK |
| P/B | 1,0 | 366 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 11,7 % (median 6,3 %); Egenkapitalandel 67,2 % (median 33,3 %); Likviditetsgrad 1 2,01 (median 1,31).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 20,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 80 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 82 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 80 | vekt 15 % |
Varighet: 80 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ragasco AS?
Driftsmarginen var 11,7 % i 2025, mot en median på 6,3 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,9 %.
Hvor solid er Ragasco AS?
Egenkapitalandelen var 67,2 % i 2025 (median 33,3 %). Gjeldsgraden var 0,49 (median 1,94).
Hvordan er likviditeten i Ragasco AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,01 i 2025 (median 1,31).
Hvordan står Ragasco AS i Industri?
Ragasco AS er nr. 49 av 2 392 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 8 av 312.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 878612752
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (22.260)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 128 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 23. mai 1997 29 år i drift
- Aksjekapital
- 42,34 MNOK
- Forretningsadresse
- Grøndalsvegen 2, 2830 RAUFOSS (VESTRE TOTEN)
- Kommune
- Vestre Toten rang 28–38 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.ragasco.com
- LEI
- 549300PVRL0II6QVCH80 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Hexagon Composites ASA (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | 77 | 83 | |
| Rang | 285 | 49 | |
| Driftsmargin | 12,0 % | 11,7 % | |
| Totalrentabilitet | 32,9 % | 24,9 % | |
| Egenkapitalandel | 46,5 % | 67,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,58 | 2,01 | |
| Omsetningsvekst | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 663,3 MNOK | 920,4 MNOK |
| Driftsresultat | 79,9 MNOK | 107,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 87,7 MNOK | 99,8 MNOK |
| Årsresultat | 77,9 MNOK | 78,4 MNOK |
| Finanskostnader | 63,9 MNOK | 35,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 461,4 MNOK | 544,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 248,1 MNOK | 358,0 MNOK |
| Egenkapital | 214,4 MNOK | 366,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 172,1 MNOK | 194,7 MNOK |
| Sum gjeld | 247,0 MNOK | 178,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 156,9 MNOK | 178,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6344943.
Videre
Lignende selskaper
- Appear ASA indeks 85, nr. 26 · sammenlign
- HD Solskjerming AS indeks 85, nr. 32 · sammenlign
- Comrod AS indeks 84, nr. 37 · sammenlign
- Norske Skog Saugbrugs AS indeks 82, nr. 56 · sammenlign
- Axel Andersen AS indeks 81, nr. 63 · sammenlign