Proteam AS
Score · regnskapsår 2023
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 413 av 2 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 706 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Proteam AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 2 184 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 3,1 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 67,3 % (median 39,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 3,1 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | −2,0 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 28,7 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 67,3 % | 39,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,49 | 1,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,02 | 1,57 |
| Omsetningsvekst | – | 0,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Proteam AS det bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 185 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Proteam AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Proteam AS hadde en driftsmargin på 3,1 % og en egenkapitalandel på 67,3 % i 2023, og er nr. 706 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | 1 MNOK |
| P/B | 3,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,0 % (median 5,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 98,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 58 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 82 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Proteam AS?
Driftsmarginen var 3,1 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Proteam AS?
Egenkapitalandelen var 67,3 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 0,49 (median 1,21).
Hvordan er likviditeten i Proteam AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,02 i 2023 (median 1,57).
Hvordan står Proteam AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Proteam AS er nr. 706 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 413 av 2 185.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Holdinvest AS.
Holdinvest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Holdinvest AS
- Proteam AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 879466792
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. september 1997 29 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Professor Olav Hanssens vei 7A, 4021 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 8. november 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300HRI5NSSOPZBH57 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Holdinvest AS (100 %)
Øverste eier: Holdinvest AS
- Holdinvest AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 5 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Holdinvest AS
Utgått (selskaper): Atos AS, Rtr Solutions LTD
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 62 | 60 | |
| Rang | 706 | 1 064 | 1 232 | |
| Driftsmargin | 3,1 % | 39,3 % | 29,1 % | |
| Totalrentabilitet | 28,7 % | 58,6 % | 47,3 % | |
| Egenkapitalandel | 67,3 % | 35,4 % | 49,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,02 | 1,55 | 1,99 | |
| Omsetningsvekst | – | 61,6 % | −7,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | 3,3 MNOK | 3,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 1,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 1,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,2 MNOK | 2,2 MNOK | 2,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 2,2 MNOK | 2,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4634957.
Videre
Lignende selskaper
- Wespi AS indeks 71, nr. 697 · sammenlign
- Friis Arkitekter AS indeks 71, nr. 703 · sammenlign
- Nord Brannsikring AS indeks 71, nr. 707 · sammenlign
- Lund og Laastad Arkitekter AS indeks 71, nr. 708 · sammenlign
- JL Kommunikasjon AS indeks 71, nr. 709 · sammenlign