Cappa AS
Score · regnskapsår 2023
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 421 av 1 459 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 811 av 2 892 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Cappa AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 1 457 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −1,6 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 64,6 % (median 27,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −1,6 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −1,6 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −3,9 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 64,6 % | 27,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 1,66 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,61 | 1,27 |
| Omsetningsvekst | – | 14,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,78 MNOK | 0,35 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Cappa AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 459 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Cappa AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Cappa AS hadde en driftsmargin på −1,6 % og en egenkapitalandel på 64,6 % i 2023, og er nr. 811 av 2 892 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,1 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,7 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,6 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 26 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 83 | vekt 25 % |
| Likviditet | 84 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 89 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cappa AS?
Driftsmarginen var −1,6 % i 2023, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −3,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Cappa AS?
Egenkapitalandelen var 64,6 % i 2023 (median 27,3 %). Gjeldsgraden var 0,55 (median 1,66).
Hvordan er likviditeten i Cappa AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,61 i 2023 (median 1,27).
Hvordan står Cappa AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Cappa AS er nr. 811 av 2 892 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 421 av 1 459.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 879996902
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (78.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. februar 2025
- Stiftet
- 13. juli 1998 28 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Olaf Helsets vei 5, 0694 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.cappa.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 50 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Intellika AS · 100,0 %
Endring 2007–2025: 4 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 2 utgåtte eiere).
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 64 | 56 | 53 | |
| Rang | 811 | 1 136 | 1 388 | |
| Driftsmargin | −1,6 % | 1,2 % | −1,9 % | |
| Totalrentabilitet | −3,9 % | 2,9 % | −3,3 % | |
| Egenkapitalandel | 64,6 % | 63,9 % | 68,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,61 | 2,76 | 3,15 | |
| Omsetningsvekst | – | −9,5 % | −21,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,9 MNOK | 8,1 MNOK | 6,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,6 MNOK | 3,8 MNOK | 3,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,3 MNOK | 3,7 MNOK | 3,3 MNOK |
| Egenkapital | 2,3 MNOK | 2,4 MNOK | 2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4873403.
Videre
Lignende selskaper
- Bergen Bin Cleaners AS indeks 64, nr. 809 · sammenlign
- Skandinaviske Renhold AS indeks 64, nr. 810 · sammenlign
- Østgården Drift AS indeks 64, nr. 813 · sammenlign
- Trust Security AS indeks 64, nr. 814 · sammenlign
- Vaktmestertjenesten Lillehammer AS indeks 64, nr. 815 · sammenlign