Radionor Communications AS
Score · regnskapsår 2025
92av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 1 av 313 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 av 2 930 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 100 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Radionor Communications AS ligger 43 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 313 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 82,0 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel 72,6 % (median 33,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 470 MNOK | 1 143 MNOK |
| Driftsmargin | 82,0 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | 83,1 % | 6,5 % |
| Totalrentabilitet | 69,9 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandel | 72,6 % | 33,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,38 | 1,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,54 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 143,3 % | 7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 28,72 MNOK | 6,01 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 92 gjør Radionor Communications AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (313 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Radionor Communications AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Radionor Communications AS har score 92 for 2025, rang 1 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 100 mot sammenlignbare, driftsmargin 82,0 % mot median 6,2 %. Vekst: persentil 99 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 143,3 % mot median 7,2 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Radionor Communications AS hadde en driftsmargin på 82,0 % og en egenkapitalandel på 72,6 % i 2025, og er nr. 1 av 2 930 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 143 % og driftsmarginen steg fra 79,7 % til 82,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 179 MNOK og 18 082 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 16 019 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 18 082 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 179 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 82,0 % (median 6,2 %); Egenkapitalandel 72,6 % (median 33,2 %); Likviditetsgrad 1 3,54 (median 1,31).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 100 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 96 | vekt 15 % |
| Vekst | 99 | vekt 15 % |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Varighet: 92 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Radionor Communications AS?
Driftsmarginen var 82,0 % i 2025, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 69,9 %.
Hvor solid er Radionor Communications AS?
Egenkapitalandelen var 72,6 % i 2025 (median 33,2 %). Gjeldsgraden var 0,38 (median 1,99).
Hvordan er likviditeten i Radionor Communications AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,54 i 2025 (median 1,31).
Hvordan står Radionor Communications AS i Industri?
Radionor Communications AS er nr. 1 av 2 930 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 1 av 313. Omsetningen endret seg 143,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 882136752
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (26.300)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 86 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 12. juni 2000 26 år i drift
- Aksjekapital
- 7,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Travbanevegen 2, 7061 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.radionor.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 90 | 95 | 92 | |
| Rang | 58 | 1 | 1 | |
| Driftsmargin | 57,9 % | 79,7 % | 82,0 % | |
| Totalrentabilitet | 55,5 % | 75,9 % | 69,9 % | |
| Egenkapitalandel | 59,5 % | 68,2 % | 72,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,52 | 3,14 | 3,54 | |
| Omsetningsvekst | – | 342,5 % | 143,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 229,4 MNOK | 1 015,1 MNOK | 2 469,9 MNOK |
| Driftsresultat | 132,7 MNOK | 809,2 MNOK | 2 024,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 136,5 MNOK | 829,3 MNOK | 2 053,3 MNOK |
| Årsresultat | 106,9 MNOK | 647,7 MNOK | 1 601,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK | 45,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 246,6 MNOK | 1 093,8 MNOK | 3 002,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 240,2 MNOK | 1 082,1 MNOK | 2 906,0 MNOK |
| Egenkapital | 146,8 MNOK | 745,5 MNOK | 2 178,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 133,0 MNOK | 731,7 MNOK | 2 165,0 MNOK |
| Sum gjeld | 99,8 MNOK | 348,2 MNOK | 823,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 95,1 MNOK | 344,8 MNOK | 820,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7113091.
Videre
Lignende selskaper
- Air Products AS indeks 91, nr. 3 · sammenlign
- Pharmaq AS indeks 90, nr. 6 · sammenlign
- Flir Unmanned Aerial Systems AS indeks 86, nr. 25 · sammenlign
- Appear ASA indeks 85, nr. 28 · sammenlign
- HD Solskjerming AS indeks 85, nr. 33 · sammenlign