Auto E-14 AS
Score · regnskapsår 2025
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 137 av 291 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 741 av 1 691 · Annen tjenesteyting
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 7 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Auto E-14 AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 291 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −3,0 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 94,0 % (median 29,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −3,0 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | −4,2 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | −20,2 % | 15,5 % |
| Egenkapitalandel | 94,0 % | 29,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 2,13 |
| Likviditetsgrad 1 | 12,38 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | −29,2 % | 5,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Auto E-14 AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (291 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Auto E-14 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Auto E-14 AS har score 53 for 2025, rang 741 av 1 691 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 100 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 12,38 mot median 1,30. Soliditet: persentil 100 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 94,0 % mot median 29,9 %.
Svakest: Vekst: persentil 2 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −29,2 % mot median 5,5 %. Lønnsomhet: persentil 7 mot sammenlignbare, driftsmargin −3,0 % mot median 5,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −4,2 % (median 5,5 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −3,0 % (median 5,8 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Auto E-14 AS hadde en driftsmargin på −3,0 % og en egenkapitalandel på 94,0 % i 2025, og er nr. 741 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 49,2 % til 94,0 % og omsetningen falt med 29 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,2 % (median 5,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,0 % (median 5,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 148,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 7 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 100 | vekt 25 % |
| Likviditet | 100 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Auto E-14 AS?
Driftsmarginen var −3,0 % i 2025, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −20,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Auto E-14 AS?
Egenkapitalandelen var 94,0 % i 2025 (median 29,9 %). Gjeldsgraden var 0,06 (median 2,13).
Hvordan er likviditeten i Auto E-14 AS?
Likviditetsgrad 1 var 12,38 i 2025 (median 1,30).
Hvordan står Auto E-14 AS i Annen tjenesteyting?
Auto E-14 AS er nr. 741 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 137 av 291. Omsetningen endret seg −29,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 883342402
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 26. april 2001 25 år i drift
- Aksjekapital
- 0,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Mellomriksvegen 223, 7513 STJØRDAL
- Kommune
- Stjørdal rang 11–20 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 44 | 53 | |
| Rang | 800 | 1 028 | 741 | |
| Driftsmargin | −0,7 % | −0,2 % | −3,0 % | |
| Totalrentabilitet | −1,7 % | −0,5 % | −20,2 % | |
| Egenkapitalandel | 39,2 % | 49,2 % | 94,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 1,71 | 12,38 | |
| Omsetningsvekst | – | −8,3 % | −29,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,9 MNOK | 17,3 MNOK | 12,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | −0,2 MNOK | −0,5 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK | −0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,4 MNOK | 4,4 MNOK | 1,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,8 MNOK | 3,5 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | 2,5 MNOK | 2,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,3 MNOK | 2,0 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 3,9 MNOK | 2,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,1 MNOK | 2,1 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6925292.
Videre
Lignende selskaper
- Lunheim Bil AS indeks 53, nr. 735 · sammenlign
- Batteri Elektro AS indeks 53, nr. 737 · sammenlign
- Star Wash Stathelle AS indeks 53, nr. 738 · sammenlign
- Pay Per Wash Norway AS indeks 53, nr. 742 · sammenlign
- Bilpleiesenteret Larvik AS indeks 52, nr. 752 · sammenlign