Interimleder AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
24av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 876 av 942 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 122 av 3 401 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og robusthet 47 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Interimleder AS ligger 27 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 942 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,2 % (median 9,7 %) og egenkapitalandel 22,6 % (median 26,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 36 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | −0,2 % | 9,7 % |
| Resultatmargin | 0,0 % | 10,3 % |
| Totalrentabilitet | 0,0 % | 23,8 % |
| Egenkapitalandel | 22,6 % | 26,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,42 | 2,66 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,29 |
| Omsetningsvekst | −17,8 % | 8,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 24 gjør Interimleder AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (942 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Interimleder AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Interimleder AS har score 24 for 2025, rang 3 122 av 3 401 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 51 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,29 mot median 1,29.
Svakest: Vekst: persentil 11 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −17,8 % mot median 8,3 %. Lønnsomhet: persentil 12 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,2 % mot median 9,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −0,2 % (median 9,7 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 5,7 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −4,7, bransjen +1,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Interimleder AS med 4,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 5,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Interimleder AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 13 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4,4 % | 8,7 % | +2,7 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | +2,9 prosentpoeng |
| 2025 | −0,2 % | 9,7 % | −4,7 prosentpoeng | +1,0 prosentpoeng | −5,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Interimleder AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til Interimleder AS falt 4,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,7 % | 4,4 % | −0,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Interimleder AS falt 4,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,7 % | 4,4 % | −0,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Interimleder AS falt 4,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,7 % | 4,4 % | −0,2 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Interimleder AS falt 4,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,7 % | 4,4 % | −0,2 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Interimleder AS falt 4,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,7 % | 4,4 % | −0,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til Interimleder AS falt 4,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,7 % | 4,4 % | −0,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Interimleder AS hadde en driftsmargin på −0,2 % og en egenkapitalandel på 22,6 % i 2025, og er nr. 3 122 av 3 401 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 4,4 % til −0,2 % og omsetningen falt med 18 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 15 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 15 MNOK |
| P/B | 4,1 | 6 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 15 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 9 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −6 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 15 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden. Netto gjeld utgjør −60 % av selskapsverdien etter størrelsesjustering, så egenkapitalverdien fra EV/EBIT er følsom for feil i gjeldstallet.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Business & Consumer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,2 % (median 9,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 12 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 44 | vekt 20 % |
| Likviditet | 51 | vekt 5 % |
| Vekst | 11 | vekt 25 % |
| Konsistens | 50 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 34 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Interimleder AS?
Driftsmarginen var −0,2 % i 2025, mot en median på 9,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,0 %.
Hvor solid er Interimleder AS?
Egenkapitalandelen var 22,6 % i 2025 (median 26,2 %). Gjeldsgraden var 3,42 (median 2,66).
Hvordan er likviditeten i Interimleder AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,29 i 2025 (median 1,29).
Hvordan står Interimleder AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Interimleder AS er nr. 3 122 av 3 401 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 876 av 942. Omsetningen endret seg −17,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 883390792
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. april 2001 25 år i drift
- Aksjekapital
- 0,45 MNOK
- Forretningsadresse
- C. J. Hambros Plass 2C, 0164 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.interimleder.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 7
- Største eier
- 46,3 % · tre største 95,5 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 92 %
- Saholen Holding AS · 46,3 %
- Vrc AS · 46,3 %
- Interimleder AS · 2,9 %
- Consule AS · 2,4 %
- Tsp Consulting AS · 1,1 %
- Einbu AS · 0,5 %
- Quinsgaard AS · 0,5 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (7 nye og 4 utgåtte eiere).
Nye eiere (selskaper): Consule AS, Einbu AS, Interimleder AS, Quinsgaard AS, Saholen Holding AS
Utgått (selskaper): Intuvio AS
Har eierandeler i: Interimleder AS (3 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 42 | 24 | |
| Rang | 2 443 | 2 273 | 3 122 | |
| Driftsmargin | 1,7 % | 4,4 % | −0,2 % | |
| Totalrentabilitet | 6,5 % | 15,8 % | 0,0 % | |
| Egenkapitalandel | 31,5 % | 19,1 % | 22,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | 1,24 | 1,29 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,1 % | −17,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 42,2 MNOK | 44,4 MNOK | 36,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 2,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 2,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 1,6 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 12,4 MNOK | 13,0 MNOK | 10,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,4 MNOK | 13,0 MNOK | 10,9 MNOK |
| Egenkapital | 3,9 MNOK | 2,5 MNOK | 2,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 2,0 MNOK | 2,0 MNOK |
| Sum gjeld | 8,5 MNOK | 10,5 MNOK | 8,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,5 MNOK | 10,5 MNOK | 8,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6739238.
Videre
Lignende selskaper
- Socentral AS indeks 24, nr. 3 117 · sammenlign
- Agroup Services AS indeks 24, nr. 3 118 · sammenlign
- Pre Solutions AS indeks 24, nr. 3 120 · sammenlign
- Viken Business Solutions AS indeks 24, nr. 3 123 · sammenlign
- Kongsberg Innovasjon AS indeks 24, nr. 3 126 · sammenlign