Rely AS

Org.nr. 883505972 · Stjørdal · Stiftet 2001 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2025

59av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 2 393 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 287 av 22 952 · Handel

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 39 og soliditet 79 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Rely AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,5 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 63,5 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter44 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 2,5 % 3,4 % 43 %
Resultatmargin 2,5 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 5,3 % 10,0 % 35 %
Egenkapitalandel 63,5 % 36,3 % 80 %
Gjeldsgrad 0,57 1,51 79 %
Likviditetsgrad 1 1,57 1,73 44 %
Omsetningsvekst 36,0 % 5,7 % 87 %
Omsetning per ansatt7,41 MNOK2,08 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 59 gjør Rely AS det bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Rely AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Rely AS har score 59 for 2025, rang 7 287 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 36,0 % mot median 5,7 %. Soliditet: persentil 79 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 63,5 % mot median 36,3 %.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 39 mot sammenlignbare, driftsmargin 2,5 % mot median 3,4 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Rely AS hadde en driftsmargin på 2,5 % og en egenkapitalandel på 63,5 % i 2025, og er nr. 7 287 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 36 % og egenkapitalandelen falt fra 76,6 % til 63,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 8 MNOK og 17 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,8 MNOK 10,0 8 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,1 MNOK
minus netto gjeld 1,4 MNOK
8,0 8 MNOK
P/B Egenkapital: 16,6 MNOK 1,0 17 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet39 vekt 30 %
Soliditet79 vekt 25 %
Likviditet44 vekt 15 %
Vekst87 vekt 15 %
Konsistens55 vekt 15 %

Varighet: 59 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Rely AS?

Driftsmarginen var 2,5 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,3 %.

Hvor solid er Rely AS?

Egenkapitalandelen var 63,5 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,57 (median 1,51).

Hvordan er likviditeten i Rely AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,57 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Rely AS i Handel?

Rely AS er nr. 7 287 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 393 av 7 414. Omsetningen endret seg 36,0 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
883505972
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Handel (46.390)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
6 registrert 10. september 2026
Stiftet
1. juni 2001 25 år i drift
Aksjekapital
0,20 MNOK
Forretningsadresse
Værnes Flystasjon, 7500 STJØRDAL
Kommune
Stjørdal rang 11–20 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300MPMG2FOZIHP510 fornyes 15. desember 2026

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Renate Syltern
Styrets leder
Odd Reitan
Revisor
Pricewaterhousecoopers AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Reitan AS (Norge)

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks615859
Rang6 9807 8467 287
Driftsmargin2,1 %2,6 %2,5 %
Totalrentabilitet5,5 %5,7 %5,3 %
Egenkapitalandel74,2 %76,6 %63,5 %
Likviditetsgrad 13,634,091,57
Omsetningsvekst–−29,1 %36,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter46,1 MNOK32,7 MNOK44,4 MNOK
Driftsresultat1,0 MNOK0,8 MNOK1,1 MNOK
Resultat før skatt1,2 MNOK1,0 MNOK1,1 MNOK
Årsresultat0,9 MNOK0,7 MNOK0,8 MNOK
Finanskostnader−0,1 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK
Sum eiendeler20,2 MNOK20,6 MNOK26,1 MNOK
Omløpsmidler10,8 MNOK12,2 MNOK12,7 MNOK
Egenkapital15,0 MNOK15,8 MNOK16,6 MNOK
Opptjent egenkapital2,0 MNOK2,7 MNOK2,7 MNOK
Sum gjeld5,2 MNOK4,8 MNOK9,5 MNOK
Kortsiktig gjeld3,0 MNOK3,0 MNOK8,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6753446.