Vaktmesterservice AS
Score · regnskapsår 2025
24av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 272 av 1 478 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 686 av 3 039 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 22 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vaktmesterservice AS ligger 26 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 475 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −3,6 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel −9,0 % (median 26,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −3,6 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −3,6 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | −4,2 % | 8,4 % |
| Egenkapitalandel | −9,0 % | 26,9 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,69 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,35 | 1,27 |
| Omsetningsvekst | −10,2 % | 7,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 24 gjør Vaktmesterservice AS det bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 478 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Vaktmesterservice AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Vaktmesterservice AS har score 24 for 2025, rang 2 686 av 3 039 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 55 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,35 mot median 1,27.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −9,0 % mot median 26,9 %. Vekst: persentil 22 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −10,2 % mot median 7,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −9,0 % (median 26,9 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −3,6 % (median 2,9 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −3,6 % (median 3,5 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Vaktmesterservice AS med 21,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 21,6 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Vaktmesterservice AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 18,1 % | 3,6 % | −8,0 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | −8,2 prosentpoeng |
| 2025 | −3,6 % | 3,5 % | −21,7 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | −21,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Vaktmesterservice AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting steg 3,8 % i 2025; driftsmarginen til Vaktmesterservice AS falt 21,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,9 | 111,1 | 116,9 | 121,3 | 122,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +4,9 % | +5,9 % | +5,2 % | +3,8 % | +0,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 26,1 % | 18,1 % | −3,6 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Vaktmesterservice AS falt 21,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 99,5 | 117,4 | 126,0 | 130,8 | 138,4 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,3 % | +17,9 % | +7,4 % | +3,8 % | +5,8 % | +2,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 26,1 % | 18,1 % | −3,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Vaktmesterservice AS falt 21,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 26,1 % | 18,1 % | −3,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Vaktmesterservice AS falt 21,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 26,1 % | 18,1 % | −3,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,7 % i 2025; driftsmarginen til Vaktmesterservice AS falt 21,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 81,5 | 85,5 | 89,7 | 94,8 | 100,3 | 106,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +4,9 % | +4,9 % | +5,7 % | +5,7 % | +6,0 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 26,1 % | 18,1 % | −3,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Vaktmesterservice AS hadde en driftsmargin på −3,6 % og en egenkapitalandel på −9,0 % i 2025, og er nr. 2 686 av 3 039 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 18,1 % til −3,6 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 2 MNOK |
| P/B | 2,7 | ikke meningsfull |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −9,0 % (median 26,9 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,6 % (median 2,9 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,6 % (median 3,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 22 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 55 | vekt 15 % |
| Vekst | 22 | vekt 15 % |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Varighet: 37 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vaktmesterservice AS?
Driftsmarginen var −3,6 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −4,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Vaktmesterservice AS?
Egenkapitalandelen var −9,0 % i 2025 (median 26,9 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Vaktmesterservice AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,35 i 2025 (median 1,27).
Hvordan står Vaktmesterservice AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Vaktmesterservice AS er nr. 2 686 av 3 039 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 272 av 1 478. Omsetningen endret seg −10,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 883546792
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. juli 2001 25 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Porsveien 35, 9700 LAKSELV (PORSANGER)
- Kommune
- Porsanger rang 4–8 av 9 i KOSTRA-gruppe 3
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. november 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 39 | 47 | 24 | |
| Rang | 1 863 | 1 633 | 2 686 | |
| Driftsmargin | 26,1 % | 18,1 % | −3,6 % | |
| Totalrentabilitet | 34,9 % | 21,5 % | −4,2 % | |
| Egenkapitalandel | −22,9 % | −4,0 % | −9,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,32 | 1,35 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,4 % | −10,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Egenkapital | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,4 MNOK | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,6 MNOK | 1,6 MNOK | 1,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7013916.
Videre
Lignende selskaper
- Mix Sport Holding AS indeks 24, nr. 2 681 · sammenlign
- Tertnes Renhold AS indeks 24, nr. 2 688 · sammenlign
- Ultimat Sikkerhet AS indeks 24, nr. 2 692 · sammenlign
- Bright Facility AS indeks 24, nr. 2 694 · sammenlign
- Høstbakken Eiendomsservice AS indeks 24, nr. 2 696 · sammenlign